Rychlý výběr stadionu
Hlavní menu
Formulář
Stahněte si formulář a pošlete nám v něm informace o vašem stadionu. Děkujeme.
Informace
Vyhledávání

ChomutovJak na zimák:
Cesta od Prahy: pojedete stále po silnici č.1/7 směr centrum, u kruhového objezdu zahnete do prava směr Blatno, Kamencové jezero. Projedete kruhový objezd a po cca 50 metrech zahnete do leva na parkoviště před zimním stadionem. PS: ZS je vidět už ze silnice 1/7 před kruhovým objezdem.
Cesta od Ústí nad Labem,Most: pojedete po silnici č.1/13 projedete kruhový odjezd a stále rovně na K.Vary ..., podjedete most u benzinové stanice Shell ... stále na K.Vary. Budete odbočovat směr centrum, Praha - sjedete na silnici č. 1/7 a u kruhovýho objezdu zahnete směr Blatno ... po cca 50 m. zahnout na parkoviště před ZS.
Cesta od Karlových Varů: cesta na ZS vede následovně - po projetí nově vybudovaného obchvatu okolo Chomutova, projedete kruhový objezd u OD Glóbus, stále rovně směr Ústí nad Labem ... Po projetí přez koleje odbočíte do prava na silnici č. 1/7 směr Praha, centrum ... u kruhového objezdu zahnete směr Blatno, po cca 50m. zahnete na parkoviště před ZS.

Rozdělení sektorů:
???

Kapacita stadionu: 6000 míst, z toho ??? k sezení.
Vstupné: Jednotné vstupné 50,- (2009)
Domácím stánkem pro týmy:
KLH Chomutov

Různé:
Adresa stadionu: Tolstého 4094, 430 01
Vlastník stadionu: Město Chomutov
Provozovatel stadionu: Správa sportovních zařízení Chomutov, s.r.o.
Telefon: 474 624 297
Ředitel stadionu: Daniel Mašek
Email: zs.chomutov (at) quick.cz
WWW: http://www.ssz-chomutov.cz/zimni-stadion/
Velikost ledu: 60 x 30 m.
Veřejné bruslení: ANO, 40,- Kč

Popis stadionu:
Druhý, nejstarší sloužící stadion v České republice, po Štvanici v Praze. Zvenčí nově nahozená fasáda na žluto z jedné strany, druhá strana stará šedá barvaVedle ZS autobusové nádraží. Před ZS parkoviště pro cca 150 automobilů + cca 4 autobusy. Stadion je rozdělený na 3 části: administrativní budova, původní část a přistavěná část budovy pro šatny týmů + restaurace,shop,atd ... Pro diváky 2 pokladny situovány před zimním stadionem, zimní stadion má 5 vchoů (3x diváci, 1x hráči, 1x vchod do administrativní budovy). Nově naistalovaný odbavovací terminály pro bezpečnost diváku a zjištěného zkutečného počtu diváků na SZ. Zrekonstuované WC v sektoru hostí. Tribuny vytvořené na násypu kamení, kolem do kola dřevěné tribuny.Na ZS je několik míst pro občerstvení. Nové ozvučení stadionu, starší LED kostka nad ledem. Konstrukce ZS je ze železných kulatých trubek ze zdejších válcoven trubek, kolem do kola obehnané betonovou zdí. Střecha položená na konstrukci stadionu, vyrobená z plechu. Vnitřek stropu potáhlé dřevem a polité asfaltem pro těsnost.
Historie stadionu:
Když se v roce 1945 zakládal chomutovský hokejový klub, bylo samozřejmě nutno určit vhodné místo pro vznik první ledové plochy. Nejlépe se zprvu jevily tenisové dvorce za Sportovním domem (vedle dnešní Městské sportovní haly), a to ze dvou hlavních důvodů. Za prvé zde bylo vhodné osvětlení, které umožňovalo hrát i večerní utkání. Ale hlavním důvodem bylo, že správce tohoto areálu dovedl udělat slušný led. A tak právě na tomto místě se začaly psát dějiny chomutovského hokeje. Během prvních několika let zaznamenal zdejší hokej obrovský rozmach, jenže prostory tenisových kurtů nedávaly do budoucna mnoho nadějí na vybudování důstojného zázemí. Proto padlo zásadní rozhodnutí: klub se bude stěhovat! Tentokrát byla vybrána plocha v dnešní Tolstého ulici.

Nejprve však muselo dojít k demolici pěti regulačně závadných staveb, které bránily výstavbě. Poté už začala dlouhá a náročná práce, na jejímž konci měl vyrůst zbrusu nový zimní stadion. Bylo odpracováno přes třicet tisíc brigádnických hodin, aby mohl být provoz zahájen již začátkem sezony 1948/49. A to se také nakonec podařilo. I když stadion nebyl ještě zcela dokončen, mohl se na jeho ploše 12. prosince 1948 sehrát první hokejový zápas. Hřiště bylo sice pokryto pouze přírodním ledem, přesto mužstvo Chomutova pokřtilo nový stánek vítězstvím 8:2 nad Sokolem Jimlín. Ještě v samotné sezóně se pilně pracovalo. V její druhé polovině už stadion zdobila umělá ledová plocha a dne 20. února 1949 byla stavba oficiálně předána do rukou veřejnosti. Po pražské Štvanici a Ostravě se tak Chomutov stal členem úzké společnosti měst, která se mohla hokejovým stánkem pyšnit.

V roce 1957 byla započata zatím poslední velká přestavba, která trvala několik let. Nejprve byla vybudována na svoji dobu velice moderní střešní konstrukce. Následně byla vystavěna kolem stadionu vnější zeď a dokončeny tribuny v rozích stadionu. Později byla k podélné straně stadionu přistavěna část s hráčskými kabinami v přízemí a kancelářemi v dalších dvou patrech. Od té doby stál chomutovský zimní stadion v takové podobě, v jaké ho známe dnes.

ČEZ stadion bude zbourán, nahradí ho za cca 2 roky obchodní centrum Interspar. Na okrajové části města Chomutov ( Vinohrady ) se staví kompletně nový zimní stadion (centrum sportu a volného času), který je zařazen do IPRM (integrovaný program rozvoje města). Plánovaná kapacita: cca 5 000 sedících diváků + stání, 2 ledové plochy. Cena stavby se odhaduje na cca 520,5 milionů korun. Město Chomutov dostalo dotaci na tento projekt 40% a na tréninkovou halu 95 % z EU. Budova nové zimní haly bude mít při vstupní části prosklený plášť, bude překlenuta obloukovým zastřešením. Více informací na: http://chomutov-projekty.eu/projekty/centrum-sportu-a-volneho-casu

[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 45] 1 2 3 4 5
| Autor: Tomáš Pavlata | Vydáno dne 01. 01. 2003 | 14506 přečtení | Komentáře: 4 | Tisk |
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Novinky
13.01.2013 Přidán ZS v Nejdku.

29.01.2013 Přidána fotogalerie ZS v Hronově.

21.09.2011Aktualizován popis ZS Nikolajka a v Hodoníně
Anketa
Zúčastnili byste se soutěže na těchto stránkách v podobě poznávání stadionů?

Samozřejmě, sem s ní! (9331 hl.)
 
Určitě ano (6495 hl.)
 
Nevím (5425 hl.)
 
Asi ne (5364 hl.)
 
Kašlu na to! (4905 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 31520