Rychlý výběr stadionu
Hlavní menu
Formulář
Stahněte si formulář a pošlete nám v něm informace o vašem stadionu. Děkujeme.
Informace
Vyhledávání

Demolice ZS Josefa Kotase začala

Nevím, čím jiným se přesně proslavil bývalý starosta Moravské Ostravy soudruh Josef Kotas, ale pro několik generací hokejových nadšenců to byl právě on, jehož jméno viselo na zimním stadionu v centru města.

Na zimním stadionu, ve kterém vítkovická zlatá generace kolem Černíka, Svozila, Kotaly, Holaně,Vlka a dalších zvedala nad hlavu titul mistra republiky. První krytá umělá ledová plocha v republice. S otvírací střechou ! To by se to dýmovnice větraly, pane Šubrte??:-)

To se zkrátka nedá nikdy zapomenout : Trojmístný ukazatel skóre. Rolba z multikáry a velkého sudu. Navlhlé brambůrky v celofánu se zatočenými rožky. Rozžhaveně svítící vchod na tribunu C přes železnou lávku s kluzkými dřevěnými pražci. Restaurace bůh ví proč se jmenující u Slunce, kolem které jsme měli strach projít. Neuvěřitelně přecpaný autobus 49. Centrální pokladny s frontou u té, kde se prodávaly slevněné vstupenky za 5,00 Kčs pro kohokoliv, kdo si vystál frontu a ušetřil tak 2,00 Kč, respektive solidních deset v případě, že by se porovnávala cena lístku na nejdražší tribunu. Všudypřítomné blátivé vlhko a sychravo , doladěné tabákovým a čpavkovým odérem ? a to nejen z chladičů mrazícího zařízení.

Strmé dřevěné tribuny ale taky nedefinovatelný propletenec různých schůdků, plošin a ramp pod střechou, kde se nacházeli ?VIP? diváci a hleděli na hokej přímo pod sebou z krkolomného úhlu pohledu. Nenapodobitelný chorál tribun. Jak se prolínaly šumy, dupot do dřevěných podlah, jednotlivé výkřiky i skandované popěvky se zvoněním bruslí a duněním vlaků, které projížděly těsně za východní stěnou???

Taky jsem tam prvně viděl ?západní? Smokie ?..a nebo Holiday on Ice, kteří měli každý rok tak překrásně barevné plakáty po celém městě???

A dnes mizí. Napřed pokladny, pak strojovna, dneska už zmizela stěna od parčíku a objevila se obnažená konstrukce tribun. Otevřená zlomenina vypadá lépe :-) Zvláštní vidět tak pod otevřeným nebem místa, která se mi vždy spojovala s dramatickým přítmím nezapomenutelného hokejového ringu. A mizí strašně rychle. Asi je to zajímavá zakázka, protože tolik lidí jsem tam viděl naposledy kdoví kdy v minulém století. Tak už asi ani fotky nestihnu.

Mizí před očima. První postavený krytý stadion. A zřejmě i první odstraněný. Ale není zas tak slavný jak ten Štvanický, takže žádné fanfáry ani nostalgie. Už je přes něj vidět na Bauhaus i na Stodolní, má tam snad být nádraží? Jediný článeček jsme k tomu nikde neviděl??tak tady je !! Sbohem, Kotasi, pro mě jsi nesmrtelný :-)

Vítek
Zvěřejněno s laskavým souhlasem autora a serveru www.ohf.cz

[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 9] 1 2 3 4 5
| Autor: | Vydáno dne 10. 09. 2003 | 6870 přečtení | Komentáře: 3 | Tisk |
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Novinky
13.01.2013 Přidán ZS v Nejdku.

29.01.2013 Přidána fotogalerie ZS v Hronově.

21.09.2011Aktualizován popis ZS Nikolajka a v Hodoníně
Anketa
Zúčastnili byste se soutěže na těchto stránkách v podobě poznávání stadionů?

Samozřejmě, sem s ní! (9297 hl.)
 
Určitě ano (6460 hl.)
 
Nevím (5391 hl.)
 
Asi ne (5323 hl.)
 
Kašlu na to! (4871 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 31342