Rychlý výběr stadionu
Hlavní menu
Formulář
Stahněte si formulář a pošlete nám v něm informace o vašem stadionu. Děkujeme.
Informace
Vyhledávání

Praha - Štvanice

Zimní stadion, který se hokejovým fanouškům vryl do paměti svou minulostí a zápasy, které se na něm hrály. Je to stadion, který má velkou historickou cenu, na pohled je krásný, ale na jeho provoz nejsou peníze. I povodně v roce 2002 se na něm dost silně podepsaly.

Ještě předtím, než se podíváme na samotný stadion mi dovolte několik slov. V roce 1947 zde získali naši hokejisté první titul mistrů světa. Štvanice je stojící legendou a kronikou minulosti českého hokeje. A v budoucnosti má být zbourán. S tím já, jakožto hokejový fanoušek zásadně nesouhlasím. Jak by bylo krásné, kdyby se podařilo získat prostředky a pracovní síly a společnými silami opravit Štvanici, to znamená vyměnit veškeré dřevo na stadioně za nové. Myslím, že hokejoví fanoušci i příznivci a fankluby by od tohoto stadionu rozhodně nedaly ruce stranou a byly ochotni přiložit ruce k dílu. Bohužel chybějí finance, Štvanice potřebuje dle mého odhadu tak 5 000 000 korun k tomu, aby se odstranily nejvážnější následky loňských povodní. Celková rekonstrukce by záležela na tom, za kolik by se sehnaly ony potřebné tuny prken a trámů a barev. Zelené a žluté. Neboť to jsou barvy tribun na Štvanici. Pevně věřím, že stadion bude sloužit dál a že se najdou peníze na jeho obnovu. Věřím, že nebude zbourán kvůli zájmům nějaké německé firmy a pražského magistrátu. A nebo že ho opraví ona Německá firma, ale nechá ho tak krásný, jaký bezpochyby je, to znamená ze dřeva.

Samostatný článek na serveru infohokej.cz, který se věnuje současnému stavu zimního stadionu Štvanice si můžete přečíst zde.

Jak na stadion:
Zimní stadion je na ostrově Štvanice. Metrem pojedete na stanici Vltavská nebo Florenc a poté asi 15 minut pěšky po magistrále k Vltavě. Ten ostrov, co bude před vámi je Štvanice.


Klikni na mapu pro zvětšení (30kB)


Rozdělení sektorů:
Doporučuji používat pouze spodní tribunu za střídačkami nebo místa k sezení za časoměřiči. Oficiální sektor hostí se nachází, resp. nacházel proti současnému vchodu a má místa k stání.

Kapacita stadionu: Odhadem 8000 míst, z toho asi 2500 k sezení. Oficiální informace se mi nepodařilo získat.
Vstupné: Stání ??,- Sezení ??.
Domácím stánkem pro týmy:
HC APeX Praha - regionální přebor

Různé:
Adresa stadionu: Ostrov Štvanice 1125, 170 00 Praha 7
Vlastník stadionu: Město Praha
Telefon: 233 378 327
Email: hc.apex@mybox.cz
WWW: www.stvanice.cz
Velikost ledu: 60 x 30 m, 30 x 15 na "nudli"
Veřejné bruslení: ANO, 60 Kč

Popis stadionu:
Nádherný dřevěný stadion. V současné době je však použitelná pouze část hlediště za časoměřiči, ledové plochy a střídačky. A stánek s občerstvením. Využíván je jeden vchod s jednou pokladnou. Podlouhlá tribuna za střídačkami byla dvoupatrová a k sezení, druhá dlopuhá tribuna k staání, ve spodní části i místa k sezení. Za jednou brankou je tribuna k sezení, za druhou brankou a malouledovou plochou je tribuna k stání. Úplně všechno je ze dřeva, snad kromě základů stadionu a strešní konstrukce. WC jsem našel dvoje, jedny byly OK, ty druhé byly nepoužitelné. V prostorech stadionu je jeden stánek s občerstvením, otevřen je při veřejném bruslení nebo hokejových zápasech.
Bohužel stadion však již asi nikdy nebude sloužit tak, jak sloužil. Když jsem chodil po tribunách a fotil jej, musel jsem dávat pozor, abych se nepropadl, některá prkna jsou ztrouchnivnělá, v prostoru stadionu na několika místech kape voda ze stropu. Je to velká škoda, neboť tento žlutozelený stadion je stojící legenda a kronika českého hokeje z poválečných let a rozhodně je velká škoda, že má být zbourán. Na ostrově Štvanice má německá společnost postavit zábavní a sportovní centrum. Je mi velmi líto, že v souvislosti s tímto stadionem používám minulý čas.
Historie stadionu:
Otevřen 17.1. 1931 jako první umělá ledová plocha v ČSR. Hned další den zde bylo sehráno utkání našich reprezentantů s týmem Kanady, za kterou nastoupili amatérští hráči Manitoby. Porazili náš výběr po boji 2:0, což bylo pro nás velmi lichotivé skóre. O den později se našim borcům podařilo něco nevídaného, v odvetném utkání s týmem Manotiby remízovali 0:0, což byla vůbec první ztráta Kanadských týmů s Evropskými týmy. O měsíc později se zde hrálo Mistrovství Evropy které naši hráči vyhráli. V roce 1938 se zde opět konalo MS a ME. Krátce po projevu Adolfa Hitlera, který o nás mluvil jako o "méněcenné rase" jsme porazili ve finálové skupině Německo 3:0, což bylo nejen u nás přijato jako odplata za Hitlerovu velkohubost. Skončili jsme třetí v MS a druzí v ME za Anglíí. V roce 1947 zde Českoslovenští hokejisté získali svůj první titul Mistra světa. V roce 2002 jej hodně poškodily povodně, voda vystoupala půl metru nad ledovou plochu a napáchala škody zhruba za 21 milionů korun. Fotografie hovoří za vše. Byly foceny 13.5.2003. Stadion má být v blízké budoucnosti zbourán :o(((


Fotografie zimního stadionu Štvanice
Foceno 13.5.2003


[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 12] 1 2 3 4 5
| Autor: Tomáš Pavlata | Vydáno dne 01. 01. 2003 | 14628 přečtení | Komentáře: 5 | Tisk |
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Novinky
13.01.2013 Přidán ZS v Nejdku.

29.01.2013 Přidána fotogalerie ZS v Hronově.

21.09.2011Aktualizován popis ZS Nikolajka a v Hodoníně
Anketa
Zúčastnili byste se soutěže na těchto stránkách v podobě poznávání stadionů?

Samozřejmě, sem s ní! (9300 hl.)
 
Určitě ano (6462 hl.)
 
Nevím (5392 hl.)
 
Asi ne (5324 hl.)
 
Kašlu na to! (4873 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 31351