Rychlý výběr stadionu
Hlavní menu
Formulář
Stahněte si formulář a pošlete nám v něm informace o vašem stadionu. Děkujeme.
Informace
Vyhledávání

Hodonín

V Hodoníně stojí menší zimák, na zápasy tam však bývá beznadějně natřískáno.

Jak na zimák:
Cesta je jednoduchá, vlastně žádná není, stadion totiž stojí v těsném sousedství autobusového i vlakového nádraží, má cihlově červenou barvu, je vidět už z dálky.

Rozdělení sektorů:
Sektor pro fanoušky hostů je na straně za brankou u vjezdu pro rolbu blíž ke střídačkám. Kotel domácích fanoušků je v současné době přímo naproti střídaček na dlouhé tribuně na stání nad středovým kruhem. Vozíčkáři se na své místo dostanou, pokud přijedou od hlavního vchodu rovnou k plexisklu za brankou a dají se doprava, kde je pro ně vyčleněn speciální vyvýšený prostor.

Kapacita stadionu: 3500 míst, z toho 720 k sezení, ZTTP 5
Vstupné: Stání 50,- Sezení 60. (2010)
Domácím stánkem pro týmy:
SHK Hodonín

Různé:
Adresa stadionu: Tyršova 10, 695 01 Hodonín
Vlastník stadionu: Město Hodonín
Provozovatel stadionu: TEZA Hodonín Veřejné bruslení: ANO, 30 Kč, zlevněné 20 Kč
Telefon: 518 352 294 (vrátnice), 518 352 293 (ředitel)
Email: zs (at) teza-hodonin.cz
www: http://www.teza-hodonin.cz/zimni-stadion
Ředitel stadionu: Karel Buřič
Velikost ledu: ?? x ?? m.

Popis stadionu:
Malý a útulný stadion v Hodoníně stojí v samotném centru města. Po úplně rekonstrukci má tribuny ze všech čtyř stran. Sedadly je vybavena jedna dlouhá tribuna a to nad střídačkami. Zbytek stadionu, tedy protější dlouhá strana i oba prostory za brankami, jsou vyhrazeny pro stojící fanoušky. Celková kapacita stadionu, na kterém se od sezony 2004/05 hraje II. liga, je 3500 míst, z nichž je 720 k sezení. Za oběma brankami jsou moderní světelné tabule, v každém ze čtyř rohů je bufet, ve kterém si fanoušci mohou koupit nejen zlatavý mok, ale také vyhlášenou Drtičskou klobásu. WC jsou taktéž v každém rohu zimního stadionu.
Historie stadionu:
Vláda v roce 1957 stavbu zimního stadionu schválila v rámci akce Z v tělovýchově, tedy s omezenou finanční dotací. Povolení stavby bylo vázáno tím, že dvě třetiny nákladů zajistí brigády a finanční sbírky. Práce na výstavbě zimního stadionu v Hodoníně začaly v dubnu roku 1957. Statisíci brigádnických hodin se na ní podíleli občané, vojáci z místní posádky, učni pozemních staveb.

Pracovalo se celé dny, připojilo se také hnutí a veřejná sbírka nazvaná Cihla na stadion (formou příplatku například ke vstupence v kině a na kulturních a sportovních akcích), vypsána byla také Velká slosovací tombola. Celkem se jen tímto způsobem podařilo získat dva miliony korun československých a stavbu stadionu úspěšně dokončit ještě dříve, než čekali největší optimisté. Zimní stadion v Hodoníně se pak stal jedním z nejpopulárnějších a nejvíce využívaných zařízení tohoto druhu v Československu.

Začátkem osmdesátých se musely začít shromaždovat peníze na nutné opravy stadionu, v roce 1984 následovala rekonstrukce ledové plochy s rozvodným kanálem, v roce 1985 začala stavba nového sociálního zařízení a ubytovny, v roce 1989 pak nové osvětlení a další drobné opravy. Začátkem devadesátých let po zdražení energií se ukazovalo, že nákladný provoz stadionu i činnost hokejového oddílu je pro malou tělovýchovnou jednotu velká zátěž a Baník se musel obracet o pomoc na město. Valná hromada TJ Baník v roce 1994 rozhodla o převodu svého majetku na společnost HC Hodonín, která měla dále provozovat stadion i hokejovou soutěž. Po první sezoně však následoval rychlý pád obojího, soudní tahanice a zimní stadion se stal první vietnamskou tržnicí svého druhu v republice.

Fotografie z jejího prostředí prakticky neexistují, trhovci při jakémkoliv náznaku fotografování okamžitě brali do rukou různé zbraně a společně s početnou ochrankou se tvářili nepřátelsky. Prodávalo se zde však téměř všechno - od levné obuvi a textilu až po hračky, elektroniku i ovoce a zeleninu. Obnovit činnost stadionu a hokeje se podařilo díky krokům města a úsilí veřejnosti až v roce 2001. Od té doby se zimní stadion v Hodoníně stal opět místem, kde se pravidelně scházejí příznivci nejrychlejší kolektivní na světě a i když domácí mužstvo hraje stále jen ve třetí nejvyšší soutěž v zemi, návštěvy jsou od znovuzrození zimních sportů ve městě nadstandardní a atmosféru si pochvalují i hráči a fanoušci soupeřů.

Foto ZS v Hodoníně (Thanx to Michal Pavliňák)

[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 42] 1 2 3 4 5
| Autor: Tomáš Pavlata | Vydáno dne 01. 01. 2003 | 16431 přečtení | Komentáře: 5 | Tisk |
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Novinky
13.01.2013 Přidán ZS v Nejdku.

29.01.2013 Přidána fotogalerie ZS v Hronově.

21.09.2011Aktualizován popis ZS Nikolajka a v Hodoníně
Anketa
Zúčastnili byste se soutěže na těchto stránkách v podobě poznávání stadionů?

Samozřejmě, sem s ní! (9331 hl.)
 
Určitě ano (6495 hl.)
 
Nevím (5425 hl.)
 
Asi ne (5364 hl.)
 
Kašlu na to! (4905 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 31520