Rychlý výběr stadionu
Hlavní menu
Formulář
Stahněte si formulář a pošlete nám v něm informace o vašem stadionu. Děkujeme.
Informace
Vyhledávání

Karlovy Vary

Zimák v Karlových Varech mi k extralize nějak moc nesedí. Je na něm vidět, jak byly postupně dostavovány tribuny a zastřešení. Prakticky nemá žádné divácké zázemí.

Jak na zimák:
Ve Varech to zas není tak daleko, jen je dost těžké se odtamtuď dostat. Vystoupíte-li na atobusovém nebo vlakovém dolním nádraží, půjdete jakoby zpátky a pak doleva přes most. Hned za ním vede taková malá pěšinka doleva, dáte se po ní pořád rovně. U Hypernovy musíte přejít přes lávku nad silnicí a potom přes parkoviště směrem k Baumaxu. Hned vedle nej je zimní stadion. Pokud vystoupíte na nádraží Tržnice, půjdete jakoby po směru jízdy a dojdete k tomu samýmu mostu. Z horního nádraží doprava Nákladní ulicí, poté buď doprava k onomu mostu, nebo rovně Sokolovskou a poté doleva tuším Dělnickou ulicí k zimáku.
MHD:
Nezjištěno.


Klikni na mapu pro zvětšení

Rozdělení sektorů:
Ve Varech si na nějaké číslování sektorů nehrajou. Domácí kotel je na straně dlouhého stání zhruba uprostřed, hosté chodí na stání za branku.

Kapacita stadionu: 4680 míst, z toho 1480 k sezení.
Vstupné: Stání: 50. Sezení: 70, 120.
Domácím stánkem pro týmy:
HC Energie Karlovy Vary - extraliga

Různé:
Adresa stadionu: Dolní Kamenná, 360 05 Karlovy Vary
Vlastník stadionu: HC Energie Karlovy Vary s. r.o.
Telefon: 353 565 545, informace a rezervace vstupenek: pan Jiří Holý, tel: 353 449 174
Ředitel stadionu: Jozef Antonik
Velikost ledu: 59 x 29 m.

Popis stadionu:
Tak zimák ve Varech opravdu stojí za to. Je neuvěřitelné, v čem se dá hrát nejvyšší soutěž. Na tomto zimáku vidíme, jak šel čas a jak se postupně přistavovaly tribuny. Zázemí pro fanoušky je mizivé, nechci říci nulové. Několik občerstvovacích stánků na zimáku naleznete, ale počet WC je nedostačující. Je to klasická ukázka nejdříve odkrytého stadionu s dostěvěnými tribunami, plechovými stěnami a plechovou střechou. Když jsem tam byl na jednom utkání, tak i domácí fanoušci říkali, že sem by nesložili ani seno. Ekonomické podmínky nejsou růžové asi u žádného klubu, extraliga byla do Karlových Varů koupena v roce 1997 po neúspěšné baráži s Opavou od Olomouce. Zimák bych hodnotil nejvýše pro druhou ligu. V roce 2003 postaveny nové WC špičkové kvality vedle tribuny k stání za brankou.
Historie stadionu:
V roce 1947 byla v centru Karlových Varů vybudována umělá ledová plocha. Po vybudování druhé ledové plochy mělo dojí ke stavbě nového zimního stánku, ale bohužel z tohoto plánu sešlo. V osmdesátých letech byl stadion zastřešen a před vstupem do extraligy klub vynaložil nemalé prostředky na to, aby se zde mohla hrát extraliga. Dílčí opravy jsou realizovány stále průběžně.

[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 30] 1 2 3 4 5
| Autor: Tomáš Pavlata | Vydáno dne 01. 01. 2003 | 15408 přečtení | Komentáře: 0 | Tisk |
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Novinky
13.01.2013 Přidán ZS v Nejdku.

29.01.2013 Přidána fotogalerie ZS v Hronově.

21.09.2011Aktualizován popis ZS Nikolajka a v Hodoníně
Anketa
Zúčastnili byste se soutěže na těchto stránkách v podobě poznávání stadionů?

Samozřejmě, sem s ní! (9331 hl.)
 
Určitě ano (6495 hl.)
 
Nevím (5425 hl.)
 
Asi ne (5364 hl.)
 
Kašlu na to! (4905 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 31520