Rychlý výběr stadionu
Hlavní menu
Formulář
Stahněte si formulář a pošlete nám v něm informace o vašem stadionu. Děkujeme.
Informace
Vyhledávání

Havířov

Hokejový stánek v Havířově, nyní pod názvem AAA Auto Aréna má svou zvláštní atmosféru. Co vás na první pohled upoutá je strmost tribun a skutečnost, že jsou všechna místa k sezení.

Jak na zimák:
Čeká vás pěkná tůra. Od vlakového nádraží se dáte vlevo. Dojdete na kruhový objezd. Na něm půjdete jakoby rovně čtyřproudou Hlavní třídou. Dále stále rovně, přes dlouhou třídu až na křižovatku, kde odbočíte vpravo a půjdete stále rovně, nejprve Národní třídou a pak Těšínskou. Po nějaké době dojdete k autobusovému nádraží na Podlesí, kde je i zimní stadion. Cesta trvá zhruba půl hodiny rychlejší chůzí.
MHD:
Od vlakového nádraží "Havířov" se můžete vydat linkami (ve všech případech směr Město, nikoliv Šumbark) 2, 13 (přímá cesta, 6 zastávek, zastávka AN, stadión po pravé straně stíněný Kauflandem, obě linky pokračují dále), nebo 4, 16 (menší okruh přes Podlesí, jedete 10 zastávek až na konečnou, obě linky končí na AN, stadión necelých 100 m vpravo), nebo 3,9 (nejdelší trasa, taková menší okružní jízda 12 zastávek, končí opět na AN), tyto linky jezdí po celý den, ostatní nestojí ani za zmínku, pokud se rozhodnete pro jinou linku, musí mít zastávku na AN. Cena lístku v MHD, pokud nemáte časové jízdenky nebo nějaký druh slevy, je jednotná 10,- Kč a koupíte jej u řidiče (v Havířově nejsou v busech strojky na označování jako v jiných městech). Od vlakového nádraží se můžete vydat rovněž meziměstskými autobusy jedoucí z Ostravy nebo Orlové. Pozor na správný směr!, jedete 4 zastávky až na havířovské AN. Pokud vystoupíte z vlaku až ve stanici "Havířov-Suchá", jste odkázáni na linku č. 6, která opět končí až na AN, ovšem projedete se asi 25 min.


Klikni na mapu pro zvětšení

Rozdělení sektorů:
Pro fanoušky hostí je určen sektor tuším B1, má zhruba 200 míst a místa jsou k sezení. Domácí kotel je naproti, tuším sektor A1.

Kapacita stadionu: 5100 míst, všechna k sezení.
Vstupné: Jednotné vstupné 60,-
Domácím stánkem pro týmy:
HC Havířov Panthers - 1.ČP liga

Různé:
Adresa stadionu: Těšínská 2, 736 01 Havířov - Podlesí
Vlastník stadionu: Město Havířov
Telefon: 596 416 512 paní Peštuková
Ředitel stadionu: ???
Velikost ledu: 58 x 28,5 m.

Popis stadionu:
Stadion nese oficiální název AAA Auto Aréna. Tribuny jsou ze tří stran, podélné jsou mnohem vyšší, než třetí tribuna za brankou, která má jen několik řad. Za druhou brankou je kolmá stěna se světelnou tabulí. Na první pohled si každý musí všimnou sklonu tribun, které jsou opravdu velmi strmé, pád dolů by dotyčný nemusel rozchodit. Je tedy utvořen vcelku slušný kotel a na hokej se díváte z dost velké výšky. WC je vcelku tak akorát, vzhledem k návštěvám, ale s občerstvením je to nic moc. To se prodává prakticky jen venku mimo stadion ve stáncích. Potěšitelné je, že na zimáku chodí pivonoš, u kterého lze zakoupit pivo. Nejsou zde žádné ochozy kolem dokola, když vlezete do vchodu, kterých je požehnaně, ocitnete se přímo na tribuně. Stadion je svým způsobem zvláštní, má svoji atmosféru, ale rozhodně mezi nejlepší v republice nepatří.
Historie stadionu:
Krytý zimní stadión (dříve Víceúčelová hala) v Havířově byl otevřen 13.listopadu 1968. Slavnostní hokejové premiéře, ve které tehdejší AZ podlehl vojákům z Hodonína 2:3, přihlíželo 3500 diváků. Původní kapacita byla celkem 7000 míst - 5650 míst k sezení a 1350 míst k stání. Tato kapacita byla dokonce překonána (7100) a to hned dvakrát v sezóně 1993/94, kdy Havířov hostil aspiranty na postup do extraligy Vsetín a Ústí nad Labem. Dnešní kapacita k sezení (5100) byla zredukována kvůli nejvyšší soutěži, místa k stání zůstala, avšak vzhledem k tomu, že se jedná o průchozí uličky, je zakázáno se zde zdržovat a proto jsou všechna místa jen k sezení. K nejvýznamnějším akcím pořádáným ve VÚH patří ME v košíkové mužů v roce 1981, ME v ledním hokeji žen v roce 1991, z mimosportovních pak vystoupení Holiday Inc, v první polovině 80.let koncert Eltona Johna, tehdy u nás známějšího jako majitele fotbalového klubu FC Watford, v 90.letech pak koncert brazilské metalové kapely Sepultura a z poslední doby vystoupení Lucie Bíle, Heleny Vondráčkové a Karla Gotta.

[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 46] 1 2 3 4 5
| Autor: Tomáš Pavlata | Vydáno dne 01. 01. 2003 | 17786 přečtení | Komentáře: 3 | Tisk |
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Novinky
13.01.2013 Přidán ZS v Nejdku.

29.01.2013 Přidána fotogalerie ZS v Hronově.

21.09.2011Aktualizován popis ZS Nikolajka a v Hodoníně
Anketa
Zúčastnili byste se soutěže na těchto stránkách v podobě poznávání stadionů?

Samozřejmě, sem s ní! (9331 hl.)
 
Určitě ano (6495 hl.)
 
Nevím (5425 hl.)
 
Asi ne (5364 hl.)
 
Kašlu na to! (4905 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 31520