V Karlových Varech otevřena nová aréna, o novém stadionu uvažují i v Třinci

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: Zimní stadiony, Vydáno dne: 20. 06. 2009

V Karlových Varech byla dne 19.6. otevřena nová multifunkční KV Aréna. O výstavbu nové haly uvařují také v Třinci. Nezbývá než podotknout, že oběma městům nový hokejový chrám rozhodně prospěje.

Také si na to pamatujete? Diváci u plexiskel stojí na donesených přepravkách. Pisoáry jsou rozmístěnnu všude okolo stadionu. Prastaré strmé tribuny v zeleném pro sedící diváky. Ale také jeden z posledních stánků u nás, kde bylo možné si dát "normální" pivo a klobásu v "normálním" stánku za "normální" peníze.

Tak na toto všechno již budeme od příští sezóny jen nostalgicky vzpomínat. V Karlových Varech byla 19.6.2009 po 41 měsících výstavby otevřena nová multifunkční aréna. Ta má (stejně jako např. O2 aréna) zasouvací spodní řady sedadel, takže se dá hlediště přispůsobit velikosti a charakteru akce. Kapacita by měla být 6000 diváků, všechna místa jsou samozřejmě k sezení. Nejbližší srovnatelný zimní stadion je O2 Arena v Praze nebo Tipsport aréna v Liberci.

Něco podobného hodlají vybudovat i v Třinci, takže honem Na Lesní, dokud to ještě jde. Investice by měla dosáhnout 700 milionů korun a kapacita by měla 5200 sedících diváků. Realizace projektu by mohla začít na jaře 2010, dokončení cca o dva roky později. Tímto krokem však pravděpodobně zmizí další z již malého počtu zimních stadionů s občerstvením typu klobása + pivo :o(

S touto otázkou souvisí i naše anketa. Mně totiž absolutně vyhovuje venkovské občerstvění typu klobása + pivo. A tak mne napadlo udělat nějaký průzkum mezi fanoušky hokeje. Přikládám vám tedy anketu jaké občerstvení byste na stadionu preferovali vy.