!!!! Hledáme dopisovatele !!!!

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: , Vydáno dne: 05. 02. 2004

Ano, je to tak. V současné době je v databázi asi 160 zimních stadionů z České republiky a tři ze zahraničí. Podrobný popis, neřku-li fotografie jsou však zhruba pouze u čtvrtiny z nich. A proto hledáme hokejové fanoušky z měst, kde je zimní stadion a žádáme je, aby nám poslali jeho podrobný popis, případně fotografie. Pokud byste se rádi podíleli na vzniku toho jedinečného webu, čtěte dále.

Bydlíte-li v obci nebo městě, kde je postaven zimní stadion napište nám o něm pár řádků. Je zcela jedno, jestli je otevřený, nebo krytý či má přírodní nebo umělý led. Bereme informace o všech stadionech, které stojí a jsou využívány, třeba i jen na veřejné bruslení. Rádi bychom s vaší pomocí doplnili databázi co nejvíce.

Co by měly vámi zaslané informace obsahovat?
Předně jméno města nebo obce, poštovní adresu a směrovací číslo. Pokud má stadion nějaký název, tak i tento (například Duhová aréna apod.). Dalšími důležitými informacemi jsou ty zda-li je zimák zastřešený či otevřený a zda-li má přírodní nebo umělý led. Neméně duležité jsou informace o divácké kapacitě a kolik míst je k sezení. V krátkém popisu by se autor měl zaměřit na počet vchodů a pokladen, popis tribun a určení místa pro fanoušky hostujícího celku, dále kde je umístěn kotel domácích. Neméně zajímavá je informace o ceně vstupného na hokej a veřejné bruslení (pokud se koná). Dále by si pisatel měl všimnout možností občerstvení na stadioně (např. počet bufetů a restaurací) a přibližné ceny sortimentu (stačí pivo a klobása či párek). Velmi důležité jsou i informace o stavu a umístění sociálních zařízení. Informace můžete doplnit i tím, jak se na zimní stadion dostat z autobusového / vlakového nádraží a stručnou historií stadionu (Stačí např. tyto údaje: Postaven 19xx, zastřešen 19xx. V roce 19xx instalovány plexiskla a provedena celková rekonstrukce stadionu....). Pokud máte k dispozici fotoaparát, byli bychom velmi rádi za několik fotek.

Jak nafotit zimák?
Stačí 6 fotek. Dvě zvenku (celkový pohled na stadion ze dvou různých stran pohledu). Interiér fotíme z rohu tribun z nejvyššího místa směrem k protilehlému rohu. Z toho samého místa pak podél stěny vyfotíme tribunu. Na jeden ze záběrů je vhodné umístit i infarmační tabuli. Tribuny nafotíme i zezpodu od ledu směrem nahoru. Myslím, že k fotografování vám napovídat nemusíme :o)

Hotové příspěvky posílejte na email stadiony@hcjicin.cz. Velmi se těšíme na vaše příspěvky. Budou zařazeny hned, jak to bude možné.