Ostrava - ZS Josefa Kotase

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: , Vydáno dne: 29. 05. 2003

Další kdysi slavný stadion leží v Ostravě kousek od Proslulé Stodolní ulice. V současné době vypadá jako staré skladiště a čeká na demolici.

Jak na zimák:
K zimáku se dostanete busem č.37 nebo trolejbusem č.102, 103, 104, 105 stanice Zimní stadion, nebo tramvají č. 1, 2, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 12 a 14 stanice Náměstí republiky, z něj doleva směrem k Bauhausu. Nejbližší vlakové nádraží je Nádraží Střed, na trase Olomouc - Bohumín je to Ostrava hl. nádraží.

Kapacita stadionu: ???? míst, z toho ???? k sezení.
Domácím stánkem pro týmy:
HC Vítkovice (do r.1985)

Různé:
Adresa stadionu: ???
Vlastník stadionu: ???
Popis stadionu:
Zimní stadion Josefa Kotase je už nepoužitelný a v současné době probíhá výběrové řízení na jeho zbourání. Vchody jsou zavřené a hlídá jej ochranka. Nebyl jsem vpuštěn dovnitř, takže vám nemohu přiblížit interiér, ale myslím, že po shlédnutí fotografií zvenčí to je zbytečné. Stadion je naprosto zdevastovaný a řadí se tak do trojice kdysi slavných stadionů čekajících na svůj konec.
Historie stadionu:
Jeden z prvních stadionů s umělou ledovou plochou u nás. Jako první v České republice byl zastřešen. V roce 1981 na něm Vítkovice vybojovaly ligový titul, poslední hokejové utkání zde bylo sehráno v roce 1985. Od té doby je stadion nevyužívaný a chátrá. V současné době z něj zbyla už pouze ruina a obvodové zdivo. Nyní má ustoupit mimoúrovňové ostravské křižovatce.