Tábor

Autor: <>, Téma: , Vydáno dne: 02. 01. 2003

V Táboře stojí zimní stadion, který slouží provozu od roku 1971.

Jak na zimák:
Z vlakového i autobusového nádraží (je to stejná trasa) dojedeme městskou dopravou č.11 až k nemocnici, kde vystoupíme. Z autobusové zastávky sejdeme na nejbližší křižovatku kde zahneme doleva do ulice Václava Soumara. Touto ulicí pokračujeme rovně a tak cca po 200 metrech narazíme na zimní stadion v Táboře.

Rozdělení sektorů:
Domácí kotel stojí po dvě třetiny za trestnímy lavicemi úplně nahoře pod střechou na třetí třetinu se přesouvají za branku hostů.Hostující fanoušci mají vyhrazené místo na protilehlé tribuně.

Kapacita stadionu: 4922 míst, z toho 1000 k stání.
Vstupné: 50 Kč, ženy a děti do 140 cm zdarma.
Domácím stánkem pro týmy:
HC Kohouti Tábor - druhá liga
HC Tábor B/Feks-Krajský přebor Jižních Čech

Různé:
Adresa stadionu: Václava Soumara 2300, 390 03 Tábor
Vlastník stadionu: Město Tábor
Telefon: 381 235 168 (vedoucí ZS)
Email: hctabor@volny.cz
Ředitel stadionu: Rudolf Vach
Velikost ledu: ?? x ?? m.

Popis stadionu:
Zimní stadion v Táboře má tři vchody. Na druholigová utkání je otevřen pouze hlavní vchod, na ostatní akce, které se zde konají, bývají otevřené všechny tři. Táborský stadion je vystavěn tak, že z jakéhokoliv místa je dobře vidět na ledovou plochu. Stadion má pouze tři tribuny a všechny na sezení. Součástí stadionu je hotel jehož jedna stěna tvoří čtvrtou stranu stadionu. Zimní stadion v Táboře má dva bufety, jeden je na podélné straně stadionu, druhý je hned o 200 metrů vedle. V jednom točí Gambrinus 10° a 12°za 15,-Kč, párek na tácek, párek v rohlíku, ve druhé mají Platan 11° za 14,-Kč, párek na tácek, sušenky, limonády. Na obou příčných stranách jsou umístněny dvě tabule NISASPORT, které ukazují čas. Stadion má dvoje WC. Vzhledem ke kapacitě stadionu je to dostačující. Průměrná návštěvnost je 500 diváků. Při derby s J.Hradcem, Milevskem nebo Pelhřimovem se tu dokáže sejít i 1500 diváků.
Historie stadionu:
Již v roce 1921 byl založen Dělnický sportovní klub.Zimní stadion otevřen v roce 1971.Až do roku 1992 hrálo mužstvo mužů soutěže na úrovni ll.ligy,divize či regionu,v sezóně 1992-93 po sloučení s VTJ Tábor hrálo l.národní ligu ze které pak v následující sezóně sestoupilo.Od té doby hraje mužstvo ll.národní ligu.