Hradec Králové

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: Zimní stadiony, Vydáno dne: 01. 01. 2003

Zimní stadion v Hradci Králové je umístěn v nádherném prostředí parku na soutoku dvou řek.


Jak na zimák:
Od vlaku i autobusu stejně. Náměstí opustíte směrem doprava, projdete kolem druhého autobusového nádraží a na světelné křižovatce doleva. Jste v Gočárově ulici a půjdete stále rovně, kolem infocentra, kolem ČSOB, až k řece Labe. Hned za mostem doprava po proudu řeky a na okraji pakru doleva. A jste před zimákem. Je to zhruba na 25 minut.
MHD:
Z nádraží trolejbusem číslo 2 a autobusem číslo 16 (směr Podzámčí popř. Roudnička), zastávka Zimní stadion. Trolejbusem je to časově delší, ale maximálně 15 minut.
Rozdělení sektorů:
Strmé tribuny ze všech 4 stran okolo ledu. Za jednou z branek je prostor na stání, jehož část je vyhražena pro fanoušky hostí. Vozíčkáři mají místa v rohu u mantinelu. Malá hala je tréninková, jedna tribuna podél delší strany ledu.

Kapacita stadionu: 7500 míst, z toho 4500 k stání, 10 ZTP. Druhá hala má kapacitu 300 míst k stání
Vstupné: ???,-
Domácím stánkem pro týmy:
HC VCES Hradec Králové

Různé:
Adresa stadionu: Komenského 1214, 500 03 Hradec Králové
Vlastník stadionu: Město Hradec Králové
Provozovatel stadionu: ABD Ivest s.r.o., Modřice
Telefon: 495 513 440
Email: zimni.stadiony (at) abdgroup (tečka) cz
Ředitel stadionu: Zbyněk Melounek
Velikost ledu: 60 x 30 m.
Počet ledových ploch: 2
Veřejné bruslení: ANO, 30, zlevněné 20, doprovod 10 Kč. ST, PÁ, SO, NE á 1,5 hod.

Popis stadionu:
Super kotel v krásném prostředí parku na soutoku Labe a Orlice. Tak strmé ochozy jsou snad jen v Havířově nebo v Plzni, ale v Hradci jsou ze všech čtyř stran okolo ledu. Stadion je zastřešený a proskleně opláštěný. Má horní a dolní ochoz. Má jeden hlavní vchod se čtyřmi pokladnami, na každé straně jsou nouzové východy. WC jsou v dolním ochozu. Časomíru zajišťuje kostka nad ledem (bez obrazovek).
Historie stadionu:
První kluziště bylo zprovozněno v roce 1957, zastřešeno bylo v roce 1977. Druhá ledová plocha od roku 1980 jako otevřené kluziště. Rekonstrukce stadionu a zastřešení druhé ledové plochy proběhla před MS "20" v roce 2001. V roce 1980 zde proběhlo ME juniorů, v roce 2001 již zmíněné MS "20".