Ledeč nad sázavou

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: Zimní stadiony, Vydáno dne: 02. 01. 2003

Sportovní centrum ? ledová plocha Ledeč nad Sázavou bylo otevřeno 22.ledna 2005. Jedná se o krytý zimní stadion s ledovou plochou a 6-ti vytápěnými kabinami se sociálním zařízením.

Jak na zimák:
Nová hala se nachází přímo pod vlakovým nádražím v Nádražní ulici na pravém břehu Sázavy v proluce mezi stavebninami ATOS a firmou LECOM ve vzdálenosti 300 metrů od školních budov. Z autobusového nádraží směrem k řece Sázavě a dále podél ní. Kolem kina a u sokolovny je přes řeku lávka. Přejít přes ní a pořád rovně do kopce až na ulici Nádražní, tam doleva. Po cca 200m už je vidět zimní stadión.

Rozdělení sektorů:
Tribuna je bez sektorů.

Kapacita stadionu: 200 míst, všechna k sezení.
Vstupné: Jednotné 20 Kč.
Domácím stánkem pro týmy:
HC Ledeč nad Sázavou

Různé:
Adresa stadionu: Nádražní 1292, Ledeč nad Sázavou 584 01
Vlastník stadionu: Město Ledeč nad Sázavou
Telefon: 569 727 113
Správce stadionu: Petr Choutka
Velikost ledu: 58 x 28 m.
Veřejné bruslení: ANO - 10, 15, 20 Kč

Popis stadionu:
Nový zimní stadion vyrostl v lokalitě bývalého zahradnictví pod vlakovým nádražím nedaleko od školních budov a centra města. Konstrukci haly tvoří ocelový skelet s opláštěním stěn z metalických panelů tvořených ocelovými profily s tepelnou izolací v kombinaci se zděným pláštěm. Střecha je sestavena z ocelových panelů s povrchovou metalickou úpravou a s tepelnou izolací. Vnitřní dispozice je rozčleněna příčnými stěnami a lehkými zděnými příčkami. V přízemí na podélné severní straně budovy pod tribunou je vybudováno šest šaten s vlastními WC a umývárkami a plynová kotelna. Naproti na jižní straně směrem k řece je v přízemí moderní technologické zázemí pro strojovnu chlazení, rolbu, trafostanici, elektrorozvodnu a sklady. Nad šatnami je tribuna pro 200 sedících diváků. Dokončena bude společně s ozvučením a světelnou tabulí až v polovině roku 2005.
Historie stadionu:
Postaven 2004-2005, otevřen 22.1.2005.