Vimperk

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: , Vydáno dne: 02. 01. 2003

Stadion ve Vimperku mi svým vzhledem hodně připomínal zimák v Karlových Varech. Je na něm vidět, že už dost pamtuje, ale působí příjemnějším dojmem, než karlovarský stadion. Bohužel jsem s sebou neměl fotoaparát, takže nemohu posloužit fotkami. Snad příště :o)

Jak na zimák:
???

Rozdělení sektorů:
Domácí kotel stojí na větší tribuně nahoře vpravo od své střídačky, hosté mají vymezený sektor na téže tribuně úplně vlevo.
Kapacita stadionu: odhadem 1300 míst, z toho cca 600 k sezení. Sedí však jen pár gaučáků, ostatní stojí.
Vstupné: 30,-
Domácím stánkem pro týmy:
HC Vimperk - regionální přebor Jižních Čech

Různé:
Adresa stadionu: 1.máje 321, 385 01 Vimperk
Vlastník stadionu: Město Vimperk
Telefon: 388 414 900
Ředitel stadionu: Václav Vokatý
Velikost ledu: ?? x ?? m.

Popis stadionu:
Stadion zastřešený železnou konstrukcí. Strop je obložen dřevem. Stadion má dva vchody. Kolem delších stran ledu jsou tribuny, menší za časoměřiči je k stání (má asi 6 stupňů), větší tribuna s lavicemi na sezení je za střídačkami. Sedí se však pouze uprostřed tribuny, na ostatních místech se stojí. WC jsou zrekonstruované v celkem kvalitním stavu, ale je jich nedostatek. Stála se dost dlouhá fronta i na pánské WC a to je co říct. V prostorách stadionu je restaurace, pod ní je "stánek" (spíše dva stolky) občerstvením (klobása 27,-). Časomíru měří prastarý nisasport, vedle něj jsou však umístěny ještě staré ručičkové hodiny odměřující 20 minut. Stadion má plexiskla.
Historie stadionu:
???