Svitavy

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: Zimní stadiony, Vydáno dne: 02. 01. 2003

Ledová plocha ve Svitavách stojí ve sportovním areálu.


Jak na zimák:
Pokud budete cestovat do Svitav autobusem, je cesta jednoduchá. Z autobusového nádraží se dáte po ulici Edvarda Beneše, na jejímž konci odbočíte doprava na ulici U stadionu, cca po 100 metrech se rozprostírá na levé straně sportovní areál, jehož součástí je i kluziště. Cesta trvá pěšky maximálně 10 min. V případě, že do Svitav dorazíte vlakem, je cesta složitější, protože nádraží ČD se nachází na opačné straně města, doporučuji proto zeptat se na cestu někoho ze zdejších obyvatel.

Rozdělení sektorů:
Jedna tribunka, rozdělení sektorů zde nehledejte

Kapacita stadionu: 300 míst, všechna k stání.
Vstupné: Stání ??,- Sezení ??.
Domácím stánkem pro týmy:
TJ Svitavy

Různé:
Adresa stadionu: U stadionu 15, 568 02 Svitavy
Vlastník stadionu: Město Svitavy
Telefon: 461 533 639
Ředitel stadionu: Jiří Hejda
Velikost ledu: 60 x 30 m.
Veřejné bruslení: ANO, 30Kč

Popis stadionu:
Otevřené kluziště ve Svitavách prochází dílčími rekonstrukcemi všeho druhu, k dokonalosti chybí už jen zastřešení. Stadion má jednu krytou tribunku na jedné z delších stran ledu rozdělenou uprostřed trestnými lavicemi, která je na stání. Za jednou z branek je strojovna na které je nainstalována světelná tabule. Za střídačkami je budova se šatnami a vchod do areálu s kasou. Stadion má nové mantinely s plexiskly, což je na otevřené kluziště docela luxus.
Historie stadionu:
V roce 2000 proběhla na stadionu rekonstrukce technologie chlazení ledové plochy. Již zastaralý systém chladícího zařízení byl zmodernizován a optimální provozní režim s minimální spotřebou elektrické energie řídí mikroprocesorový systém MIDI - PRO. V roce 2005 byla postavena nová betonová plocha s mantinely a nové osvětlení ledové plochy.