Studénka

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: Zimní stadiony, Vydáno dne: 02. 01. 2003

Ve městě vagónů stojí stadion pro 3500 stojících diváků, v jehož útrobách je i sauna. Chystá se však přestavba na víceúčelovou halu s bazénem, tak uvidíme.

Jak na zimák:
Busem MHD od nádraží (st. Jesle) do stanice Ul. Budovatelská (čtvrtá zastávka). Nejbližší vlaková zastávka je stanice Studénka - město, která leží na trati Studénka - Bílovec a je z ní vidět stadion. Pěšky se z ní dáte do kopce po ulici Sjednocení a na čtvrté křižovatce zahnete doleva na ulici Budovatelská. Po ní rovně a přijdete ke stadionu. Cesta trva cca 10-15 minut. Cestu z hlavního nádraží nedoporučuji, musí se obejít Vagónka a to je pořádný kus cesty.

Rozdělení sektorů:
Sektor hostí je vymezen za jejich trestnou lavicí od půlící čáry až do rohu. Domácí kotel je hned vedle za vlastní trestnou lavicí. Sektory jsou odděleny zábradlím a při rizikových zápasech hlídkují policisté.

Kapacita stadionu: 3500 míst, všechna k stání
Vstupné: Stání 25 Kč, zlevněné 15 Kč
Domácím stánkem pro týmy:
HC Studénka - regionální přebor

Různé:
Adresa stadionu: Budovatelská 770, 742 13 Studénka
Vlastník stadionu: Město Studénka
Provozovatel stadionu: Sportovní areály Studénka s.r.o.
Telefon: 774 700 544
Email: poboril (at) sas-studenka.cz
WWW: http://www.sas.studenka.cz
Ředitel stadionu: Karel Richter
Velikost ledu: 60 x 30 m.
Veřejné bruslení: ANO, 25/15 Kč, SO a NE od 14:15

Popis stadionu:
Na tribuny jsou dva vchody, otevřen bývá většinou jen jeden. Pokud však přijede velká skupina fanoušků hostí, otvírá se pro ně samostatný vchod. Jsou zde dvoje WC průměrné kvality. Na stadionu jsou dva bufety a jedna restaurace s výhledem na ledovou plochu. Dále je v prostorách stadionu kavárna a bar Krokodýl, kde po tréninku končí většina hokejistů...
Historie stadionu:
Zastřešen v roce 1990?, rekonstrukce proběhla v roce 1999. Plexiskla instalována v létě 2002. Podle plánů by měl být přestavěn na víceúčelovou halu. Střešní konstrukce, byla původně určena pro jiný zimní stadion, ale po pěti letech a přistavění několika nosných pilířů však byla použita ve Studénce.