Rousínov

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: Zimní stadiony, Vydáno dne: 02. 01. 2003

V Rousínově stojí nezastřešený stadion s umělým ledem


Jak na zimák:
Z vlakového nádraží se dáte rovně po hlavní cestě dolů do centra, až dorazíte na náměstí (cca 1,5 km). Na první křižovatce na začátku náměstí se dáte doleva a na příští doprava. Asi po 300 metrech se dostanete ke sportovnímu areálu, obejdete fotbalový stadion a jste přímo před zimákem. Celá cesta trvá pěšky asi 25 minut.

Rozdělení sektorů:
Na stadionu žádné sektory nejsou, je zde jen jedna tribunka po delší straně za trestnými lavicemi.

Kapacita stadionu: Odhadem 600 míst k stání.
Vstupné: Nezjištěno.
Domácím stánkem pro týmy:
???

Různé:
Adresa stadionu: U stadionu 1, 683 01 Rousínov
Vlastník stadionu: Roupec s.r.o.
Telefon: 517 371 588
Ředitel stadionu: Lukáš Roupec
Velikost ledu: ?? x ?? m.
Veřejné bruslení: ANO, děti do 10 let 15 kč, dospělí 20 kč.

Popis stadionu:
Nekryté kluziště má jen jednu tribunu po delší straně plochy, která je tvořena třemi širokými betonovými stupni a zábradlím. Je celá na stání, stát se dá samozřejmě i kolem plochy, která je ohraničena stařičkým hrazením se sítěmi a stožáry s umělým osvětlením. Za jednou z branek stojí budova s veškerým zázemím, jsou zde šatny, restaurace, vrátnice, sekretariát a také chladící systém. Na budově je umístěna světelná tabule Nisasport.
Historie stadionu:
Stadion v Rousínově patří do skupiny nezastřešených kluzišť s umělou ledovou plochou. Už v osmdesátých letech se uvažovalo o jeho zastřešení, které však dodnes nebylo realizováno. Ledová plocha je hojně využívána amatérskými hokejovými týmy z celého Vyškovského regionu, je zde i veřejné bruslení. Celý komplex by ale nutně potřeboval rekonstrukci, minimálně výměnu hrazení, které už opravdu pamatuje hodně.