Rokycany

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: , Vydáno dne: 02. 01. 2003

Zimní stadion v Rokycanech působí jako mohutná stavba s tunami betonu. Uvnitř je spousta místa, ale také bohužel ne moc dobře řešeny tribuny. Leží u vlakové trati Praha - Plzeň.

Jak na zimák:
Z vlakového nádraží půjdete rovně a hned na první křižovatce (po cca 50 metrech) se dáte doprava. Půjdete pořád po této silnici kolem budovy Č.Telecomu a sokolovny dál až na kruhový objezd. Na něm se dáte doprava a po 100 metrech je zimní stadion. Cesta trvá necelých deset minut. Zimní stadion je možné zahlédnout z vlaku směrem od Prahy (viz první foto).

Rozdělení sektorů:
???

Kapacita stadionu: Odhadem 4000 míst, všechna k stání. Odhaduje se velmi těžko, neboť stadion je velmi rozlehlý.
Vstupné: Jednotné 35 Kč.
Domácím stánkem pro týmy:
HC Primalex Rokycany - 2.liga skupina západ

Různé:
Adresa stadionu: Růžičkova 1018, 337 27 Rokycany
Vlastník stadionu: Město Rokycany
Telefon: 371 723 243 (vrátnice)
Ředitel stadionu: Václav Kašpar
Velikost ledu: ?? x ?? m.

Popis stadionu:
Rozlehlý stadion s velmi nešťastným řešením tribun. Tribuny jsou pouze podél delších stran ledu. Jsou betonové. Nad posledním stupňem je velký rovný prostor. Zvýšením tribun ale překáží střecha, která je z mohutné želzné konstrukce a je velmi nízko nad onou plošinou za ochozy. Stadion má jeden hlavní vchod a tři další vchody po stranách. Pokladní okénka jsou u hlavního vchodu, který však má asi patery dveře. Je zde jedno WC a dva stánky s občerstvením (pivo 16 Kč, klobása, párek 30 Kč, limo, čaj káva 10 Kč, svařák 25,-). V budově ZS je hotel a restaurace.
Historie stadionu:
???