Přerov

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: Zimní stadiony, Vydáno dne: 02. 01. 2003

Zimní stadion v Přerově leží celkem blízko vlakového i autobusového nádraží.

Jak na zimák:
Z vlakového (autobusového nádraží): Před Hypernovou zahnout doleva a pořád rovně ulicí Denisovou, Ztracenou, U Hřbitova.
Autem od Olomouce (Hranic): Za řelezničním podjezdem doleva ulicí Polní, za Bečvou na světelné křižovatce doleva ulicí Komenského, za třetím velkým kruhovým objezdem hned doprava.
Autem od Kroměříže: Po příjezdu do Přerova po ulici Gen.Štefánika zahnout doprava na vedlejší ulici Durychova, poté odbočit doleva na hlavní ulici 9.května. Za hřbitovem doprava.
Rozdělení sektorů:
Místa na stání a sektor domácí je na severním balkónu, jižní balkón je sektor hosté. Ostatní místa na stání jsou kolem celé ledové plochy. Místa na sezení jsou na severní a jižní straně.

Kapacita stadionu: 3000 míst, z toho 1951 k sezení.
Vstupné: Jednotné 40 Kč (do 140cm zdarma)
Domácím stánkem pro týmy:
HC Zubr Přerov

Různé:
Adresa stadionu: Petřivalského 5, 750 02 Přerov
Vlastník stadionu: Město Přerov
Provozovatel stadionu: Teplo Přerov, a.s.
Telefon: 581 201 268, Fax:581 203 487
Ředitel stadionu: Bedřich Kaděra
Email: zs (at) teploprerov.cz
www: http://www.zimakprerov.cz
Velikost ledu: 60 x 30 m.
Veřejné bruslení: Ano, 30 Kč, zlevněné 25,-
Popis stadionu:
Areál zimního stadionu nabízí pronájem ledové plochy, bruslení pro veřejnost, školu bruslení pro děti, ubytování, restauraci, saunu a masáže, broušení bruslí. Zimní stadion se nachází na rohu ulic Petřivalského a U hřbitova. U stadionu je dostatek parkovacích míst a čerpací stanice.
Historie stadionu:
Zimní stadion byl pro veřejnost otevřen na podzim 25.11.1971. O Dva roky později byl zastřešen. V roce 1999 proběhla rekonstrukce ledové plochy a strojovny. Rekostrukce v roce 2009: rekonstrukce hlediště, zúžení ledové plochy, výměna mantinelů, nový bar s restaurací, světelná tabule, rolbovna.