Prostějov

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: Zimní stadiony, Vydáno dne: 02. 01. 2003

V Prostějově stojí víceúčelová hala s kapacitou 5500 diváků.

Jak na zimák:
Cesta k zimnímu stadionu z hlavního vlakového i autobusového nádraží je snadná, z vlakového nádraží se stačí vydat rovně Svatoplukovou ulicí, až na křižovatku Újezd-Svatoplukova / Vápenice - Svatoplukova- Olomoucká a vydat se po Vápenici rovně a na křižovatce zahnout směrem na Kosteleckou ulici. Na konci kostelecké ulice za kruhovým objezdem a za kolejemi je vlevo ulice ke stadionu na níž leží zimní stadion - víceúčelová hala. Obdobná je cesta z autobusového nádraží, kde je jediný rozdíl v tom, že se vydáte Vrahovickou ulicí kolem obchodního domu Albert směrem na Svatoplukovu ulici, tak je cesta stejná, jako od vlakového nádraží.

Rozdělení sektorů:
Domácí kotel je na boxem časoměřičů, sektor pro hosty je na druhé straně.

Kapacita stadionu: 5500 míst, z toho 2000 k sezení.
Vstupné: 35 Kč, děti do 10 let zdarma.
Domácím stánkem pro týmy:
HC Prostějov - 2.liga

Různé:
Adresa stadionu: Ke stadionu 1, 796 40 Prostějov
Vlastník stadionu: Město Prostějov
Telefon: 582 351 411 (vrátnice), 582 330 450 (vedoucí ZS)
Ředitel stadionu: Ivo Horák
Velikost ledu: ?? x ?? m.
Veřejné bruslení: ANO, 30 Kč, děti do 15ti let 25 Kč. Koná se v sobotu 17:30 - 19:30.
Popis stadionu:
Na stadionu jsou čtyři sociální zařízení pro muže i ženy, umístěná v rozích ZS. Dále se v prostorách ZS nacházejí 3 bufety, prodejna se sportovní - především hokejovou výstrojí, 3 nápojové automaty a jeden automat na poživatiny (čokoládové tyčinky, oplatky, slané tyčinky, oříšky...). V bezprostřední blízkosti haly byl postupně vybudován komplex se společenským zázemím: motelem, restaurací a barem.
Historie stadionu:
Umělé kluziště bylo vybudováno v roce 1957 na místě, kde dnes zimní stadion stojí. Zastřešení bylo dokončeno v roce 1976 a ocelová konstrukce haly je svým provedením jedinečná. V bezprostřední blízkosti haly byl postupně vybudován komplex se společenským zázemím: motelem, restaurací a barem. V roce 1996 prošla hala rozsáhlou rekonstrukcí, když byly především zmodernizovány šatny, sociální zařízení a instalováno nové akustické ozvučení haly. V roce 2003 došlo k další modernizaci haly a to především vybudováním VIP prostor, výstavba nového hlavního vchodu (4 samostatné vchody + 3 pokladny) a nové vrátnice. Koncem roku 2004 započala výměna kopilitů (skleněných výplní na východní a západní straně ZS), která bude dokončena na jaře roku 2005. Na rok 2005 je schválena investice 15 milionů Kč na modernizaci ledové plochy a chladícího aparátu ZS. V roce 2006 by mělo dojít ke konečné fázi modernizace zimního stadionu a to výměně stávajícího osvětlení za nový světelný tunel.