Praha - HASA

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: , Vydáno dne: 01. 01. 2003

Stadion v parku zvanem Gröbovka využívá Univerzitní sportovní klub Praha (USK Praha). V době mé návštěvy se po ledě proháněly sličné krasobruslařky. V této hale se také hraje curling. Na hokej moc využívaní není, nicméně led se dá pronajmout i na něj.

Jak na zimák:
Stadion se nachází blízko železniční stanice Praha - Vršovice a blízko fotbalového stánku TJ Bohemians Praha. Je možno se k němu dostat tramvají č. 6, 7 a 24 na stanici Nádraží Vršovice, z ní podél školy a první ulicí doleva (viz mapa).


Klikni na mapu pro zvětšení (32 kB)


Rozdělení sektorů:
Na stadionu jsou dvě řady lavic.

Kapacita stadionu: ??? míst, z toho ??? k sezení.
Vstupné: Stání ??,- Sezení ??.
Domácím stánkem pro týmy:
???

Různé:
Adresa stadionu: Sámova 1, 101 00 Praha 10
Vlastník stadionu: Univerzitní sportovní klub
Telefon: 271 747 128
Ředitel stadionu: Jiří Ammer
Velikost ledu: ?? x ?? m.

Popis stadionu:
Vcelku útulný stadionek. Má pouze dvě řady lavic, z nichž je ještě část využívána jako střídačky, takže kapacita bude odhadem max. 200 diváků. Stát se však dá všude okolo, i na jakémsi ochozu vedoucím ke kabině zvukaře a místnostem krasobruslařských trenérů a šaten. Jenže ten je maličký nad kratší částí ledu. Co mě překvapilo bylo to, že na ledové ploše byly místo hokejových čar (respektive kruhů pro vhazování) kruhy pro curling. Vedle v tělocvičně trénovali šermíři, takže jsem si řekl, že dnes už mě nic nepřekvapí... :o) Problémem haly asi bude nedostatek šaten, je jich opravdu pár. WC jsem našel jedny, v chodbě při cestě k ledové ploše, byly OK. V objektu je výborná restaurace (Plzínka za 23,- smažený sýr za 49, hranolky za 18,-), vřele doporučuji :o) Dále se v objektu nachází hotel.
Historie stadionu:
???

Fotografie zimního stadionu HASA
Foceno 13.5.2003