Opava

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: , Vydáno dne: 01. 01. 2003

Třetí nejstarší zastřešený stadion v České republice stojí v Opavě na Zámeckém okruhu.

Jak na zimák:
Nejjednoduší cesta vede z vlakového nádraží Opava - východ. Vyjdete před nádraží, dáte se doprava, na světelné křižovatce opět doprava a poté stále rovně. Zhruba po 300 metrech jste u stadionu. Cesta trvá necelých 10 minut.


Klikni na mapu pro zvětšení (41 kB)

Rozdělení sektorů:
Domácí kotel stoje vedle domácí střídačky. Sektor hostí není určen.

Kapacita stadionu: 6000 míst, z toho cca 2000 k sezení.
Vstupné: Jednotné 40,-
Domácím stánkem pro týmy:
HC Slezan Opava - 1.ČP liga

Různé:
Adresa stadionu: Zámecký okruh 8, 746 01 Opava
Vlastník stadionu: Město Opava
Telefon: 553 624 244
Ředitel stadionu: Jaromír Sosna
Velikost ledu: ?? x ?? m.
Veřejné bruslení: Ano, 25 Kč (zlevněné 20 Kč)

Popis stadionu:
Stadion už pamatuje hodně. Patří mezi tři nejstarší zimní stadiony v republice. Vcelku zajímavě jsou zde řešeny tribuny, jejichž horní polovina je k sezení a spodní k stání. Na stadionu je restaurace s poměrně dobrým výhledem na led, i když není až u stropu, jak bývá obvyklé. Naopak, právě na ní leží horní část tribuny k sezení za jednou z branek. Zajímavé jsou i železné konstrukce držící horní tribuny na sezení, ale z některých míst omezují výhled. V rozích jsou stánky s občerstvením a WC. V budově stadionu se dále nachází hotel, obchod s hokejovými potřebami a obchod s motorkami. Na stadionu převládá žlutá barva.
Historie stadionu:
Stadion byl postaven v roce 1953. Jako třetí v pořadí byl zastřešen v roce 1956. V roce 1976 se zde konalo ME dvacetiletých v hokeji, v roce 2000 se zde konalo MS juniorů v kuželkách. Při této příležitosti byl stadion částečně zrekonstruován a dostal novou fasádu. Průměrná návštěvnost v sezoně 2002-2003 byla slabě pod 1000 lidí na utkání.