Nové Město nad Metují

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: Zimní stadiony, Vydáno dne: 01. 01. 2003

Zimní stadion v Novém Městě nad Metují stojí na břehu řeky Metuje.

Jak na zimák:
Z vlakového nádraží doprava, poté na křižovatce doleva Havlíčkovou ulicí. Přejdeme koleje a na další křižovatce doleva ulicí 1. máje. Přejdeme po mostě přes Metuji a hned za ním se dáme doprava. Půjdeme rovně až k zimnímu stadionu. Z autobusového nádraží půjdeme Havlíčkovou ulicí stále rovně kolem nádraží ČD, od něj stejnou cestou jako od vlaku.

Rozdělení sektorů:
Tribuny jsou ze tří stran okolo ledu. Za brankou jsou malé ochozy od vchodu. Tribuna nad střídačkami je k sezení, je to taková železná konstrukce.

Kapacita stadionu: 2000 míst, z toho 300 k sezení.
Vstupné: Stání ??,- Sezení ??.
Domácím stánkem pro týmy:
TJ Spartak Nové Město nad Metují - 1.východočeská liga

Různé:
Adresa stadionu: Pod lipami 459, 549 01 Nové Město nad Metují
Vlastník stadionu: TJ Spartak Nové Město nad Metují
Telefon: 491 474 910 (hala), 491 470 155 (sekretariát)
WWW: http://www.novemestonm.cz/kultura/zs.htm
Ředitel stadionu: ???
Velikost ledu: ?? x ?? m.
Veřejné bruslení: ANO, ?? Kč

Popis stadionu:
Velký prostorný stadion. Tři tribuny okolo ledu. Nad střídačkami je tribuna k sezení, ostatní místa jou k stání. Stadion má dva vchody (počítáme-li i vchod od bufetu, který je venku) a jedno pokladní okénko. Občerstvení naleznete mimo stadion, musíte vyjít ven východem vedle střídaček a hned doprava. WC jsou dvoje, jedny u vchodu, druhé v prostoru šaten. Čas a skóre ukazuje Nisasport. Zajímavá je klenba. Jde o kulatou konstrukci, která však nejde na šířku, ale na délku stadionu, takže strop je velmi vysoký.
Historie stadionu:
Slavnostně otevřen 6.12.1970. V sezoně 2008-2009 byl zprovozněn nový bufet, který je umístěn hned u ledové plochy a není tedy potřeba opouštět halu. Dále dne 25.5.2009 začala dlouho očekávaná přístavba šaten a tím bude konečně dosaženo stavu, který si tradice hokeje v Novém Městě zasluhuje.