Mariánské Lázně

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: Zimní stadiony, Vydáno dne: 01. 01. 2003Jak na zimák:
Autem: od Chebu vjezd do M. Lázní až na jedinou světelnou křižovatku. Na té do leva směr centrum a hned první odbočku zase do leva a až na konec ulice.Kdo by zmatkoval ať zajede ke Kauflandu a podívá se směrem za obchod a uvidí Zimák.
Autobusem nebo vlakem: Obě nádraží jsou vedle sebe a před nimi MHD. Jezdí tam trolejbusy č.5 a 7. Vystupuje se na zastávce chebská křižovatka. Vystoupíte a půjdete po směru jízdy přes jedinou světelnou křižovatku, znovu ji přejdete doleva a půjdete rovně až na konec ulice.(Když vcházíte do té ulice musíte mít po pravé ruce spořitelnu a po levé ruce lékárnu. Pak jdete správně.)

Rozdělení sektorů:
Nad střídačkami jsou místa k sezení, za časomírou a trestnou lavicí místa k staní. Vchod na zimák je bezbariérový, takže vozíčkář se může pohybovat po celém ochozu zimáku. Vjezd je možný i do restaurace.

Kapacita stadionu: cca 1500 míst, z toho 480 k sezení.
Vstupné: Stání ??,- Sezení ??.
Domácím stánkem pro týmy:
HC Mariánské Lázně

Různé:
Adresa stadionu: Tyršova 621/21A, 353 01 Mariánské Lázně
Vlastník stadionu: Město Mariánské Lázně
Provozovatel stadionu: ICE Sport s.r.o Mariánské Lázně
Telefon: 354 627 555, Fax: 354 623 195
Email: ice.sports (at) worldonline.cz
www: http://www.hokejml.cz/index.php?id=76&parent=76&type=text
Ředitel stadionu: Miroslav Šrůt
Velikost ledu: 60 x 30 m.
Veřejné bruslení: ANO.

Popis stadionu:
Zimní stadion má dva vchody. Jeden zboku, tam je schodiště nahoru a jeden zepředu kde je bezbariérový přístup. WC jsou ve velmi dobrém stavu a když by kapacitně nestíhaly je možné zajít do restaurace bezplatně. Na ochozu se nachází kanceláře, hokejová prodejna a restaurace která má vyvýšená místa s přímým výhledem na ledovou plochu, což není vhodné pro vozíčkáře, ale ti se mohou občerstvit na spodních místech, bohužel bez výhledu na led.
Historie stadionu:
V roce 1975 byl zahájen provoz zimního stadionu, v té době bez zastřešení. Kovová konstrukce zastřešení se začala stavět vzápětí. 6.12.1981 střecha zimního stadionu spadla. Stavby nové střechy, tentokrát s dřevěnou konstrukcí, se ujala firma Armabeton Praha. Zimní stadion v dnešní podobě byl dokončen a znovuotevřen v červnu 1988.