Hlinsko v Čechách

Autor: <>, Téma: , Vydáno dne: 01. 01. 2003

V Hlinsku stojí zastřešený a zrekonstruovaný stadion. Nachází se ve sportovním komplexu vedle fotbalového hřiště a tenisových kurtů.


Jak na zimák:
Z vlakového nádraží se dáme Wilsonovou ulicí. Na křižovatce ulic Wilsonova A Jungmanova pokračujeme dále Wilsonovou ulicí cca po 300 m zahneme doprava. Projdeme kolem České Spořitelny na konec ulice kde odbočíme vlevo a pokračujeme na Palackého Naměstí. Z Palackého Náměstí odbočíme vpravo kolem Jednoty a rovně dojdeme až k zimnímu stadionu.

Rozdělení sektorů:
Domácí kotel stál na konci dlouhé tribuny vpravo (pohledem k ledu), hosté stáli v rohu nad WC. Je tam málo zábradlí, jinam se nedá opřít buben.

Kapacita stadionu: 1400 míst, z toho 6 pro ZTTP.
Vstupné: 30 Kč, zlevněné 20,-
Domácím stánkem pro týmy:
HC Hlinsko

Různé:
Adresa stadionu: Olšinky 383, 539 01 Hlinsko v Čechách
Vlastník stadionu: Město Hlinsko
Provozovatel stadionu: Městská sportoviště Hlinsko
Telefon: 608 889 739
Ředitel stadionu: Ivan Kembický
Email: bazen-hlinsko@seznam.cz
Velikost ledu: 58 x 28 m.
Veřejné bruslení: ANO, 25 Kč - Ne 13:30 - 15:45

Popis stadionu:
V Hlinsku stojí pohledný zastřešený stánek s umělým ledem. Stadion je z jedné strany oplechovaný z druhé prosklený. Uvnitř mě příjemně překvapil. Stadion má jeden hlavní vchod z kasou po levé straně. Stadion má jednu tribunu po dlouhé straně ledu tvořenou několika stupni. Na jedné z kratších stran je prostor k stání. Zvláštní je tím, že se stojí nad úrovní ledové plochy a pod tímto prostorem se dá normálně projít. Stadion má mantinely s plexiskly. Stav utkání a časomíru ukazuje celkem nová tabule, ze které se dobře čte. Pod ní je občerstvení, které je tvořeno šatnou, ve které je ve zdi okénko. Pivo Rebel 12° za 12 Kč. Nahoře nad tímto občerstvením je restaurace, dostanete se do ní venkem a po schodech nahoru. WC jsou na ZS dvoje za oběma brankami. V letních měsících je na ploše položen povrch pro in-line hokej.
Historie stadionu:
Přírodní led od roku 1920, od roku 1972 s vlastními kabinami. Umělá ledová plocha byla vybudovaná v roce 1980. Rekonstrukce ledové plochy a strojovny proběhla v roce 1999. Stadion byl zastřešen v roce 2001. V roce 2004 byla vybudována nová kabina pro hosty.