Frenštát pod Radhoštěm

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: , Vydáno dne: 01. 01. 2003

Ve Frenštátě stojí nekrytý zimní stadion z roku 1980.

Jak na zimák:
Cesta z vlakového nádraží trvá přibližně 25 minut svižné chůze, z autobusáku je to asi 15 minut. Autem se tam dostanete, ale nikde vás nebudou upozorňovat žádné ukazatele, kde máte jet. Musíte jet 4 proudovou silnicí směrem na Rožnov a u Restaurace "Mrtvola" zatočíte doprava, poté pořád dolů, mezi paneláky, a už po levé ruce uvidíte mohutnou tribunu a osvětlený stadion. Objedete paneláky a na 2 malých křižovatkách odbočíte pokaždé doleva. Hned vedle stadionu je také HOTEL SPORT. Parkovacich míst je poskrovnu a pokud napadne hodně sněhu, tak se moc nedá kde parkovat. A když už zaparkujete, tak budete mít problém poté vyjet.

Rozdělení sektorů:
Na straně za střídačkami je jedna velká tribuna po celé délce stadionu asi pro cca 700 stojících diváků. Sektory nejsou nijak rozděleny.

Kapacita stadionu: Odhadem 900 míst, všechna k stání.
Vstupné: 20 Kč, zlevněné 10,-
Domácím stánkem pro týmy:
TJ Frenštát pod Radhoštěm - krajský přebor žáků. Muži zde již od roku 2001 nefungují.

Různé:
Adresa stadionu: Školská čtvrť, 744 01 Frenštát
Vlastník stadionu: TJ Frenštát pod Radhoštěm
Telefon: 556 826 238
Ředitel stadionu: Jindřich Mláděnka
Velikost ledu: 60 x 30 m.
Veřejné bruslení: ANO, 20 Kč.

Popis stadionu:
Stadion je umístěn na okraji Frenštátu, v malebné části pod Horeckami, kde se nad stadionem tyčí věž skokanského můstku a hotel Vlčina. V těsné blízkosti stadionu je hotel Sport, tenisové kurty a treninkové fotbalové hřiště. Stadion není krytý, takže pokud jste na veřejném bruslení, máte krásný výhled na Beskydy, na skokanské můstky. Často na stadionu fouka vítr směrem od Rožnova. Stadion, rolba i mantinely jsou v horším stavu a potřebovaly by opravu, ne-li úplně vyměnit. Na stadionu je malá hospůdka, kde čepujou Radegast, k dostání je také velké množství lihovin, včetně slivovice, dále párek v rohlíku a nějaká ta klobáska a utopenci.
Historie stadionu:
Stadion byl postaven v roce 1980, do té doby se hrálo na starém stadionu v Dolní ulici, kde se ještě hrávalo na přírodním ledě. Podle původních plánů měl být stadion v roce 1988-1990 zastřešen, ale nějak z toho sešlo. Pikantností je, že ledová plocha je na pískovém podkladu ve kterém jsou vedeny mrazící trubky.

Thanx to Novax