Boskovice

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: Zimní stadiony, Vydáno dne: 01. 01. 2003

Zimní stadion stojí ve sportovním areálu vedle fotbalového stadionu v malebné krajině pod Boskovickým hradem.


Jak na zimák:
Cesta na stadion z vlakového i autobusového nádraží trvá asi 20 minut chůze. Hned z nádraží se dáte po ulice Komenského směrem k centru Asi po 800 metrech příjdete ke křižovatce na které se dáte doleva na ulici Sušilovu. Po zhruba 300 metrech odbočíte v pravo, kde se dostanete ulicí Podhradí přímo do sportovního areálu.

Rozdělení sektorů:
Na stadionu prozatím žádné sektory nejsou, stojí se všude kolem plochy a na malé tribunce, kterou tvoří několik schodů za trestnými lavicemi.

Kapacita stadionu: odhadem 500 míst, všechna k stání
Vstupné: Nezjištěno
Domácím stánkem pro týmy:
SK Minerva Boskovice - krajský přebor

Různé:
Adresa stadionu: Červená zahrada 2285, 680 01 Boskovice
Vlastník stadionu: Město Boskovice
Telefon: 516 454 135
Email: zimak.sb (at) boskovice(tecka)cz
Ředitel stadionu: Ladislav Čížek
Velikost ledu: 58 x 28 m.
Veřejné bruslení: ANO, 35 Kč, zlevněné 20 Kč.

Popis stadionu:
Zimní stadion v Boskovicích je zastřešen a částečně opláštěn. V další etapě rekonstrukce vznikne za střídačkami nová tribuna pro sedící diváky, v současnosti je zde jen pár schodů na stání po delší straně plochy za trestnými lavicemi. Na chlazení je používána bezčpavková technologie. Hrací plochu o rozměru 58 x 28 m je možno využít nejen na lední hokej, ale v letních měsících na in-line hokej, volejbal, basketbal a tenis. V areálu stadionu je návštěvníkům k dispozici občerstvení.
Historie stadionu:
Původně nekryté kluziště z roku 1978 bylo zastřešeno roku 2005, současně byla rekonstruována hrací plocha včetně hrazení. V současné době probíhá na stadionu první část další etapy rekonstrukce. Budou vystavěny nové šatny a celý objekt bude opláštěn.