Benešov

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: Zimní stadiony, Vydáno dne: 01. 01. 2003

Stadion v Benešově působí příjemným dojmem. Osm řad strmých tribun klesá k ledu, přičemž nejnižší řada je nad úrovní ledu, takže je dobře vidět ze všech míst.

Jak na zimák:
Stadion je součástí sportovního areálu. Kolem vlakového nádaží, za pumpou ostře doleva. Na kruhovém objezdu doprava a až bude ostrá zatáčka doleva, jeďte doprava (stadion je vidět ze silnice).

Rozdělení sektorů:
Domácí kotel chodí na tribunu naproti střídačce hostí, hosté chodí vpravo nad svou střídačku (pohledem k ledu).

Kapacita stadionu: 2500 míst, z toho ???? k sezení.
Vstupné: 50 Kč (2010)
Domácím stánkem pro týmy:
Vodní lvi Benešov

Různé:
Adresa stadionu: Hráského 1913, 256 01 Benešov
Vlastník stadionu: Město Benešov
Telefon: 317 723 191, 317 724 455 (fax)
www: http://www.mszbenesov.cz/sluzba.php?sluzba=zs&menu=zs
Ředitel stadionu: Ing. Pavel Vršecký
Email: pavel(tecka)vrsecky (at) mszbenesov(tecka)cz
Velikost ledu: ?? x ?? m.

Veřejné bruslení: ANO, 30 Kč / 90 min. Popis stadionu:
Celkem pěkný stadion, i když i zde jsou patrny známky času. Tribuny jsou po delších stranách ledu, mají 8 strmých řad a dřevěné lavice. Za kratšími stranami ledu jsou galerie, z nichž jedna slouží jako vchod s jednou pokladnou, na druhé je stánek s občerstvením klasického sortimentu (pivo, limo, párek, sušenky, kafe...). V prostorách stadionu je restaurace, která je umístěna pod galerií s občerstvením a má dobrý výhled na led. Můžete se zde ohřát, na stadionu byla docela kosa :) do restaurace je přístup i z tribuny. WC jsou v rohu vlevo od pokladen, čerstvě vykachličkované :) Strop stadionu je plechový se zvukolamy. Prostor stadionu je vykachličkovaný, pozor, kachličky při botách od sněhu kloužou. Stadion celkově působí příjemným dojmem, škoda že sem chodí tak málo diváků (cca 150).
Historie stadionu:
Ledová plocha, mantinely, strojovna chlazení, šatny hráčů, ubytovna a restaurace v letech 2003 - 2005 prošly generální rekonstrukcí v nákladech cca 25 mil.Kč.

Poslední návštěva: 4.12.2010Fotogalerie: