Ostrava - Vítkovice

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: , Vydáno dne: 01. 01. 2003

Ve Vítkovicích stojí druhý největší stadion, co se divácké kapacity týče. Jmenuje se Palác kultury a sportu.

Jak na zimák:
Z vlakového nádraží Ostrava - Vítkovice půjdete doprava podle kolejí, které přejdete přes most. Poté stále rovně a dojdete až k zimáku. Cesta trvá cca 10 minut.


Klikni na mapu pro zvětšení (30kB)

Rozdělení sektorů:
Pro fanoušky hostí je určen sektor B1, ale hosté kupují lístky za branku, do sektoru C1. B1 je totiž plná domácích fanoušků. Domácí fandové jsou na druhé straně stadionu napravo nahoře. Mapka sektorů je zde.

Kapacita stadionu: 9400 míst, všechna k sezení.
Vstupné: 60,- (sektory C1, C2); 80,- ostatní místa.
Domácím stánkem pro týmy:
HC Vítkovice - extraliga

Různé:
Adresa stadionu: Ruská 3077/135, 706 02 Ostrava - Vítkovice
Vlastník stadionu: Vítkovice aréna a.s.
Telefon: 596 707 133 (předprodej), 596 620 002 (sekretariát)
Email: ova@arena-vitkovice.cz
www: www.arena-vitkovice.cz
Ředitel stadionu: Ing. Alois Vank
Velikost ledu: 60 x 30 m.

Popis stadionu:
Palác kultury a sportu ve Vítkovicích je vcelku důstojným hokejovým stánkem, i když menší rekonstrukce by mu určitě také neuškodila. Všechny místa má k sezení, tribuny jsou kolem celého ledu. Nejsou moc strmé a občas je ve vítkovicích komorní atmosféra. Na WC je to ze sektoru hostí dál než pro pivo. Zimák má dva vchody, které jsou dost nešťastně řešeny, protože fronta na lístky, která je někdy opravdu dost dlouhá se prolíná s frontou před turnikety, takže pokud se rychle nezorientujete může se stát, že stojíte v jiné frontě než chcete :o) Pokladen tam je vcelku dost, ale před nimi je málo prostoru, takže je tam občas hlava na hlavě. Stánků s občerstvením je dostatečný počet, ale tvoří se vcelku dlouhé fronty. Hala působí trochu zastaralým dojmem, ale patří k těm lepším, které u nás jsou.
Historie stadionu:
???