Třebíč

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: , Vydáno dne: 01. 01. 2003

Zimní stadion v Třebíči je umístěn v centru města a údajně má nejvrdší led v Evropě :o)

Jak na zimák:
Stadion je umístěn uprostřed města. Do Třebíče lze přijet vlakem pouze ze směru Brno anebo Jihlava. Z železniční stanice Třebíč (ne Třebíč - Borovina) se dáme vpravo po schodech kolem hotelu a restaurace Podlipný a po ulici Chlumeckého scházíme ke křižovatce s Bráfovou ulicí. Tu přejdeme na ulici Kostnickou a pokračujeme až na její konec, kde jsou prudké schody. Ty sejdeme a jsme před vedlejším vchodem zimního stadionu. Od autobusu zamíříme k budově dopravního podniku Trado (je umístěna přímo u nádraží, vedou k ní schody). Tu zleva obejdeme po schůdcích, po nichž se dostaneme k autobusové zastávce. Zde počkáme na autobus č. 4 a s ním pojedeme na další zastávku na Bráfově ulici, kde hned vystoupíme (lístek se kupuje přímo v autobuse a stojí 7Kč pro normální lidi. Peníze se házejí do kasičky u řidiče - musíme tedy nastoupit předními dveřmi - kde po zmáčknutí knoflíku vypadne lístek). Ocitáme se u evangelického kostela (je naproti přes ulici) na křižovatce ulic Bráfova, Chlumeckého a Kostnická, po které sejdeme dolů po schodech k zimnímu stadionu.


Klikni na mapu pro zvětšení (37kB)

Rozdělení sektorů:
Speciální vchody vyhrazené hostujícím návštěvníkům zde nejsou, stejně jako zde není vyhrazený sektor pro hosty. Pokud přijede "kotel" soupeře, většinou stojí za "svojí" brankou. Ta je, pokud bychom před začátkem hry stáli na střídačce, po naší pravé ruce. Domácí "kotel" stojí mírně vpravo nad trestnou lavicí (opět pokud bychom se dívali ze střídačky).

Kapacita stadionu: 5000 míst, z toho 840 k sezení.
Vstupné: Jednotná cena 50,-
Domácím stánkem pro týmy:
SK Horácká Slavia Třebíč - 1.ČP liga

Různé:
Adresa stadionu: Kateřiny z Valdštejna 1, 674 01 Třebíč
Vlastník stadionu: Město Třebíč
Telefon: 568 840 797 (sekretariát SK HS Třebíč)
Email: hs.trebic@iol.cz
Ředitel stadionu: Dr. Karel Čapek
Velikost ledu: 59,65 x 28,50 m.

Popis stadionu:
Zimní stadion má tři vchody. Dva jsou na čelní straně stadionu, jeden vlevo nahoře, druhý vpravo dole. U levého horního vchodu se navíc prodávají lístky. Pokud bychom se vydali nahoru po ulici Kateřiny z Valdštejna, dojdeme k další pokladně a vchodu. Zde se však zatím vždy prodávaly pouze lístky na stání. Občerstvení zajišťuje zhruba pět bufetů, na zimáku jsou dvoje toalety. Obojí je vzhledem k návštěvám kolem 3000 diváků dostačující počet.
Historie stadionu:
Stadion byl otevřen 25.ledna 1959. V září roku 1964 zde proběhl mezistátní zápas mezi Duklou jihlava a CSKA Moskva, hosté byli úspěšnější a vyhráli 2:1. V letech 1974-76 byl zrekonstruován a v roce 1977 poprvé zastřešen. Použity byly nové talířové spoje, které však zátěž nevydržely a 24.října jeden praskl. Třísettunová střecha se zřítila na ledovou plochu, kde trénovali dorostenci (střecha ještě nebyla zkolaudována). Tragédie si vyžádala dvě lidské oběti: šestnáctiletého hráče a sedmapadesátiletého brusiče bruslí. Podruhé se zastřešovalo v roce 1979 a o rok později došlo ke kolaudaci. Poslední rekonstrukce proběhla v roce 2001, kdy byly vyměněny mantinely atd.