Třinec

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: , Vydáno dne: 01. 01. 2003

Zimní stadion Na Lesní je průměrným stánkem pro lední hokej. Čím se může pyšnit je hráčské zázemí a zajímavostí je to, že je zapuštěn do země, vchodovými dveřmi vejdete na horní ochoz.

Jak na zimák:
Projdete se vcelku pěkně, je to dost daleko. No možná o něco málo blíž, než v Havířově :o) Z vlakového nádraží se dáte po hlavní silnici doprava až ke kruhovému objezdu, kde zabočíte doprava a po Frýdecké ulici stále rovně až ke kostelu. Hned za ním odbočíte doleva a před benzínovou pumpou Aral po stezce pro chodce doprava. Po ní přijdete na Bezručovu ulici a po ní se dáte doleva až na křižovatku s Lesní ulicí. Tam doprava a po 300 metrech stojíte před zimákem.
MHD:
Bus č.8 na zastávku Styl. Nejjednodušší je sednout v Č.Těšíně na autobus do Třince přes Nebory a vystoupit na zastávce Obecní domy.


Klikni na mapu pro zvětšení (90kB)

Rozdělení sektorů:
Pro fanoušky hostí je určen sektor tuším B, má zhruba 120 míst a místa jsou k sezení. Domácí kotel je za brankou a je jediným sektorem k stání. Dá se stát i nahoře na ochozu u zábradlí.

Kapacita stadionu: 5200 míst, 4000 k sezení.
Vstupné: Stání: 60,- Sezení: 70, 80, 100,-
Domácím stánkem pro týmy:
HC Oceláři Třinec - extraliga

Různé:
Adresa stadionu: Lesní ulice, 739 61 Třinec
Vlastník stadionu: HC Oceláři Třinec
Telefon: 558 325 261
Ředitel stadionu: Petr Ochman tel.: 602 537 115?
Velikost ledu: 59,15 x 27,56 m.

Popis stadionu:
Vcelku hezký stadionek s plechovou střechou. Tribuny jsou okolo celého ledu, za brankou je místo k stání. Nahoře nad tribunami je ochoz, po kterém můžete přejít téměř okolo celého stadionu. Počet WC i občerstvení je v pohodě, mají tu velký sortiment nápojů včetně slivovice :o) Občerstvovací stánky jsou navíc i venku před zimákem. Pivo Radegast 12° za 18,- Kč. Tribuny jsou hned u ledu a vidět je ze všech míst. Parkoviště je hned před zimákem. Stadion má dva vchody a tuším 4 pokladny, někdy je tam vcelku fronta. Plechová střecha je však zárukou velkého kraválu, takže když to domácí kotel opravdu rozjede, není slyšet vlastního slova. Bohužel, hokejová euforie z Třince pravděpodobně vymizela, vyprodané zápasy jsou ty tam a kotel občas spí. Dobrý dojem kazí snad pouze x let stará světelná tabule Nisasportu, která se používá na zápasy mladeže.
Historie stadionu:
Stadion byl otevřen 17.2.1967, zastřešen v roce 1976 ocelovou konstrukcí z místních železáren, která údajně vydrží 500 let :o) Zajímavostí je, že ledová plocha je zapuštěna do země, divák projde vchodem na horní ochoz, aniž by vystoupal do schodů.