Jičín

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata@zimnistadiony.cz>, Téma: Zimní stadiony, Vydáno dne: 01. 01. 2003

Stadionek ve městě loupežníka Rumcajse je přímo pod hrází rybníka Kníže, což je asi rarita. Vstupuje se do něj po schodech uprostřed hráze.


Jak na zimák:
Zimáček v Jičíně je na druhé straně města, než vlakové nádraží. Z autobusáku je blíž. Dáte se směrem k náměstí, kolem okresního soudu. Při cestě nahoru se můžete dát uličkou odbočující doleva strmě nahoru. Přijdete na náměstíčko před Valdickou bránou, kterou projdete na náměstí. Dáte se jako by křížem, ale ne dolu do rohu, ale do ulice uprostřed, tuším, že se jmenuje Panská. Projdete jí až na hlavní silnici, kde se dáte doleva a půjdete až na hráz rybníka Kníže. Pod hrází je zimák, vchod je přibližně uprostřed hráze. Cesta trvá zhruba čtvrt hodiny. Z vlakového nádraží se vydáte doprava po silnici až na křižovatku, kde půjdete doleva na autobusák. Cesta je asi o pět minut delší.

Rozdělení sektorů:
Jaký sektory? :o) Jedna tribuna, stojí se i okolo zimáku.

Kapacita stadionu: 500 míst, všechna k stání. Ale to už tam je pěkně narváno.
Vstupné: Jednotné vstupné 30,-
Domácím stánkem pro týmy:
HC Jičín

Různé:
Adresa stadionu: Kollárova ulice, 506 01 Jičín
Vlastník stadionu: Město Jičín
Provozovatel stadionu: Sportovní zařízení města Jičína
Telefon: 493 532 711
Ředitel stadionu: Přemysl Suchánek
email: suchanek (at) sport-jicin.cz
Velikost ledu: ?? x ?? m.
Veřejné bruslení: ANO, ??? Kč.

Popis stadionu:
Stadionek pro nižší soutěže. Je nekrytý, o jeho zastřešení se mluví už asi dvacet let, ale skutek utek. Diváci stojí na jedné kovové tribuně po levé straně hřiště, kde je asi šest stupňů. Stojí se všude okolo hrací plochy, prostě kam si stoupneš, tam stojíš. Jsou zde dva stánky s občerstvením a nahoře je restaurace s vynikajícím pivem Kumburák :o) Jsou zde dvě WC (z toho jedno nahoře v budově u restaurace), počet je vzhledem k návštěvám dostatečný. Stadion nemá střechu, takže zde nelze hrát ligová soutěž, ani nejvyšší východočeská soutěž mi k němu moc nesedí. Na druhou stranu kdyby to mělo střechu, tak je to jak v Karlových Varech :o)

Historie stadionu:
Stadion byl postaven v roce 1993. Průměrná návštěvnost je zhruba 500 - 600 diváků, na Tipsport cup s Mladou Boleslaví přišlo 1080 platících a na první derby (tehdy ještě v meziokresní soutěži) s Novou Pakou 1280!!!