Praha - Slavia

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata(at)zimnistadiony.cz>, Téma: Zimní stadiony, Vydáno dne: 01. 01. 2003

Zimní stadion v Edenu je maličký hokejový stánek. Muži se přestěhovali do O2 Arény, mládež však stále hraje své zápasy v edenu.

Jak na zimák:
Z hlavního nádraží a Florence: Metro C, stanice Můstek, tam přestup na trasu A na stanici Strašnická. Tam zhruba 10 minut pěšky, nebo tramvaje č. 7, 19 stanice Kubánské náměstí, z něj cca 200 metrů dolů z kopce směrem ke komplexu Slávie.
Jinak tramvaje č. 6, 7, 19, 22, 23, 24 stanice Kubánské náměstí, nebo linka 24 stanice Na hroudě (z ní doprava a stále rovně).

Rozdělení sektorů:
Na sektory si na Slávii nehrají. Jedna podélná tribuna je na stání, zbývající k sezení. Nad jednou brankou jsou VIP sektory. Ještě se mi nestalo, aby byly na pokladnách k mání vstupenky na sezení. Kotel domácích je na tribuně na stání vpravo, hosté chodí (nebo jsou směrováni) doleva.

Kapacita stadionu: 4988 míst, z toho 1116 k sezení.
Vstupné: Na mládež není vybíráno.
Domácím stánkem pro týmy:
HC Slavia Praha - mládežnické kategorie a trénink

Různé:
Adresa stadionu: Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice, 100 05
Vlastník stadionu: SK Slavia Praha
Telefon: 272 733 225
Ředitel stadionu: Roman Jelínek
Velikost ledu: 58 x 28 m.

Popis stadionu:
Kdysi extraligový stadionek. Jedna podlouhlá tribuna je celá k stání, druhá celá k sezení. Nad brankami jsou asi tři řady k sezení, na jedné straně však byly vytvořeny VIP sektory, čímž se kapacita stadionu snížila. Celý zimní stadion má pouze 1 WC. Sice zrekonstrované a poměrně slušně vypadající, ale jsou jen jedny. Navíc jsou za tribunou k sezení, takže pokud jde hostující fanoušek na WC je to procházka přes celý zimák, která zabere celou přestávku. Je sice hezké, že tam je asi 30 mušlí (jak je to u dam nevím, tam jsem fakt nešel :o), ale mnohem lepší by bylo, kdyby jich bylo 15 na každé straně zimáku. Ve dvou rozích je stánek s občerstvením, nově byly vybudovány stánky i uprostřed podlouhlých tribun nahoře na ochozu. V Edenu stojí zimák tak pro druhou nejvyšší soutěž, rozhodně ne pro extraligu. Zázemí pro fanoušky je tu opravdu mizerné.
Historie stadionu:
???


Foceno v březnu 2009:
Foceno někdy v roce 2003: