Uherský Brod

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata(at)zimnistadiony.cz>, Téma: , Vydáno dne: 02. 01. 2003

Zimní stadion v Uherském Brodě leží kousek od vlakového nádraží. Hraje se zde regionální přebor Zlínského kraje.

Jak na zimák:
Zimák je kousek od vlakového nádraží. Po východu z nádraží zahnout doprava, na první křižovatce doprava, přes železniční přejezd a za ním hned doprava, k obchodu Julius Meinl. Hned za ním zatočit doleva do Slovácké ulice, po pravé straně bude bazén (název Delfín) a na konci ulice je zimák. Celá trasa trvá asi 6 minut.

Rozdělení sektorů:
Domácí kotel bývá na západě severní tribuny, hosté většinou stojí proti nim, i když mají kvůli snažšímu odchodu vyhrazen východ severní tribuny.

Kapacita stadionu: odhadem 2800 míst, z toho 341 k sezení.
Vstupné: 20 Kč, zlevněné 10,- (2003/2004)
Domácím stánkem pro týmy:
HC Uherský Brod - regionální přebor

Různé:
Adresa stadionu: Lipová 1, 688 01 Uherský Brod
Vlastník stadionu: Město Uherský Brod
Telefon: 572 637 733
Ředitel stadionu: Vladislav Heča
Velikost ledu: 59 x 29 m.

Popis stadionu:
Tribuny po podélných stranách kluziště, zpoza jedné branky vyjíždí rolba, za druhou je jen stěna. Tribuny obě stejné, za střídačkami resp. trestnými lavicemi pár míst k sezení a zbytek je stání. Jediný vchod, na jedné podélné straně. Hned za dveřmi jsou vchody do prostorů šaten apod., ale hráči vyšších věkových kategorií se při odchodu z ledu nemohou potkat s lidmi, protože mají své šatny uvnitř tribuny za střídačkami. Na stadionu je jeden bufet s běžným sortimentem (párek v rohlíku, bramborák, kafe, cukrovinky...) a restaurace s kapacitou 60 míst (bez kuchyně). Od sezóny 2004-2005 je nad ledem zavěšená kostka, který byla původně na stadionu ve Zlíně.
Historie stadionu:
Postaven 1965, zastřešen 1974. V roce 2000 proběhla rekonstrukce mantinelů, plochy a restaurace.