Kolín

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata(at)zimnistadiony.cz>, Téma: Zimní stadiony, Vydáno dne: 01. 01. 2003

Kdysi největší otevřený stadion Evropy leží v Kolíně na břehu řeku Labe.

Jak na zimák:
Z autobusového a hlavního vlakového nádraží v Kolíně se dáme doprava Rorejcovou ulicí, podejdeme pod hlavní silnicí a na další křižovatce půjdeme doprava přes most. Na Jiráskově náměstí se dáme doleva a Brankovickou ulicí dojdeme až ke stadionu. Za zastávky Kolín - Zálabí půjdeme Ovčáreckou ulicí, na velké křižovatce odbočíme doprava a ulicí Na louži dojdeme na Jiráskovo náměstí. Přes něj přejdeme rovně a Brankovickou ulicí dojdeme ke stadionu.

Rozdělení sektorů:
Tribuna nad střídačkami je k sezení, ostatní místa jsou k stání. Kotel domácích chodí na pravou stranu dlouhé tribuny k stání, hosté chodí vlevo na téže tribunu (z pohledu k ledu).

Kapacita stadionu: 5500 míst, z toho 1500 k sezení.
Vstupné: Stání ??,- Sezení ??.
Domácím stánkem pro týmy:
SC Kolínští Kozlové - 2.liga
HC Žabonosy - Krajská soutěž

Různé:
Adresa stadionu: Brankovická 1289, 280 00 Kolín
Vlastník stadionu: Město Kolín
Telefon: 321 727 184
Email: mzskolin@atlas.cz
Ředitel stadionu: Přemysl Váňa
Velikost ledu: ?? x ?? m.
Veřejné bruslení: ANO, ??? Kč

Popis stadionu:
Tribuny jsou ze čtyř stran kolem ledu, za jednou brankou u vchodu je však pouze několik stupňů pro stojící diváky. Stadion má dva vchody, ovšem většinou je otevřen jen jeden, druhý se otevírá snad jen na derby s Nymburkem. Na stadionu je jeden stánek s občerstvením, v prostorách budovy ZS je restaurace. Odskočit si můžete na jeden ze 2 WC průměrné kvality.
Historie stadionu:
Nezastřešený stadion byl svou diváckou kapacitou 14000 míst největší v Evropě. Po zastřešení však byla kapacita snížena na současných zhruba 5500 míst. Postaven byl v roce 1955, zastřešen v roce 1979.


Foceno březen 2009


Foceno v roce 2004