Chrudim

Autor: Tomáš Pavlata <pavlata(at)zimnistadiony.cz>, Téma: Zimní stadiony, Vydáno dne: 01. 01. 2003

Zimní stadion v druholigové Chrudimi.

Jak na zimák:
Z vlakového nádraží v Chrudimi rovně, poté na hlavní silnici doprava. Na semaforech přejít silnici a rovně směrem k řece. Tu přejít po mostě a hned za ním doprava. Poté stále rovně až k zimáku. Cesta trvá asi 10 minut.

Rozdělení sektorů:
Okolo ledu se nachází nově zrekonstruovaná tribuna, která se dá rozdělit na 4 sektory (2 uprostřed - sezení, 2 u kraje na stání). Při pohledu na led je domácí kotel na levé straně. Při významných sportovních událostech se přistavují provizorní tribuny za brankami.

Kapacita stadionu: 1744 míst, z toho 472 k sezení.
Vstupné: 50,-
Domácím stánkem pro týmy:
HC Chrudim
HC Chrudim B

Různé:
Adresa stadionu: V průhonech 503, 573 03 Chrudim III
Vlastník stadionu: Město Chrudim
Provozovatel stadionu: Sportovní areály města Chrudim
Telefon: 469 638 737
Ředitel stadionu: ???
www: www.sportovistechrudim.cz/cz/zimni-stadion/
Velikost ledu: 60 x 29 m.

Popis stadionu:
Z venku útulně vypadající stadion, menších rozměrů. Tribuna se nachází při příchodu na pravé straně, pod tribunou zrekonsturované šatny, posilovna a kanceláře HC Chrudim. Vedle tribuny je nově postavená hokejová restaurace. Hlavní vstup je zepředu, východ fanoušků hostů ze zadu a VIP vstup z kraje haly. WC je u hlavního vchodu a v restauraci. Stadion je zajímavý tím, že střídačky se nacházejí naproti tribuně.
Historie stadionu:
V roce 2000 proběhla rekonstrukce technoligie chlazení, 2001 zastřešení ZS, 2007 Stavba nové tribuny. 2008 pořízeny vstupní turnikety

Poslední návštěva: Někdy v zimě 2003.